• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Alates 1.märtsist muutub oluliselt hapuks läinud investeeringute kompenseerimise kord. Senise korra kohaselt omas investor õigust müüa rohkem kui 90 päeva võlas olev investeering OR tagatisfondile, uue korra kohaselt muutub müük kohustuslikuks. Kõik investeeringud, mille võla pikkus ületab 90 päeva, müüakse tagatisfondile automaatselt. Seni piirdus tagatisfondist saadav kompensatsioon 32-33%-ga, kuid investor võis valida, millist võlga müüa, millist mitte.

Uue korra kohaselt võtab portaal endale lepingulise kohustuse tagada sajandal võlapäeval vähemalt 60% suurune väljamakse. Uus süsteem rakendub 1.märtsist, seega saavad esimesed 90-päevased võlad tekkida alles juulis 2014. Prognoosi kohaselt jääb väljamakse siis vahemikku 65-70%, kuid meie eesmärk on veel sel aastal jõuda stabiilse 70+% tulemuseni.

Tehniliselt rakendub uus kord järgmiselt. Kõigil kasutajatel on alates homsest-ülehomsest võimalus allkirjastada uusi üldtingimusi. Alates 1.märtsist muutub allkirjastamine kohustuslikus, vana lepinguga saab küll raha portaalist välja kanda, investerida ja laenata ei saa. Kõik praegused investeerimistingimused kehtivad kuni 28.02.2014, muuta saab neid ainult peale uute ültingimuste allkirjastamist. Need, kes ei soovi peale 28.veebruari enam jätkata, kuid tahavad vahepeal seadistusi muuta, peavad selleks siiski allkirasjatama uued üldtingimused ning seadistama ise tähtajaks 28.02.

Küsimused antud teema kohta on teretulnud!

UUED ÜLDTINGIMUSED ON TÖÖS!

Omaraha.ee
arne
Mis saab laenudest, mis on juba täna punases?
mahe
mahe
Mis saab laenudest, mis on juba täna punases?
Kõik kuni 28.02.2014 sõlmitud ja veel sõlmitavad laenud käituvad vana korra kohaselt, st neid saab loovutada vabatahtlikult. Omaraha.ee
arne
arne
Alates 1.märtsist muutub oluliselt hapuks läinud investeeringute kompenseerimise kord. Senise korra kohaselt omas investor õigust müüa rohkem kui 90 päeva võlas olev investeering OR tagatisfondile, uue korra kohaselt muutub müük kohustuslikuks. Kõik investeeringud, mille võla pikkus ületab 90 päeva, müüakse tagatisfondile automaatselt. Seni piirdus tagatisfondist saadav kompensatsioon 32-33%-ga, kuid investor võis valida, millist võlga müüa, millist mitte.Uue korra kohaselt võtab portaal endale lepingulise kohustuse tagada sajandal võlapäeval vähemalt 60% suurune väljamakse. Uus süsteem rakendub 1.märtsist, seega saavad esimesed 90-päevased võlad tekkida alles juulis 2014. Prognoosi kohaselt jääb väljamakse siis vahemikku 65-70%, kuid meie eesmärk on veel sel aastal jõuda stabiilse 70+% tulemuseni.Tehniliselt rakendub uus kord järgmiselt. Kõigil kasutajatel on alates homsest-ülehomsest võimalus allkirjastada uusi üldtingimusi. Alates 1.märtsist muutub allkirjastamine kohustuslikus, vana lepinguga saab küll raha portaalist välja kanda, investerida ja laenata ei saa. Kõik praegused investeerimistingimused kehtivad kuni 28.02.2014, muuta saab neid ainult peale uute ültingimuste allkirjastamist. Need, kes ei soovi peale 28.veebruari enam jätkata, kuid tahavad vahepeal seadistusi muuta, peavad selleks siiski allkirasjatama uued üldtingimused ning seadistama ise tähtajaks 28.02.Küsimused antud teema kohta on teretulnud!Omaraha.ee

Lugesin uued üldtingimused põhjalikult läbi ja praegusel hetkel tundub OR käitumine investoritega varasemalt kokkulepitud õigustesse ühepoolse tugeva “sissesõitmisena”.
Tunnistan, et mulle jääb selle muutuse mõte ja sisu hägusaks, mistõttu ootaks põhjalikumat selgitust/analüüsi, mis see (plussid-miinused investorile kaasa toob. Mis juhtub tagatisfondi kogutud vahenditega? Miks võetakse mul ära võimalus saada võlanõuddmise protsessi kaudu aegunud laenude viiviseid ja intresse ja sunnitakse mind hävima ca 40%-ga tasumata laenu põhiosast? Miks ma ei saa ise otsustada, kui “pikk” mu raha ja kannatus on?
Seega ilma põhjaliku selgituseta pole ma valmis uusi üldtingimusi allkirjastama. Ja kutsun ka teisi investoreid analoogselt toimima. .
Oosmo
Oosmo
Lugesin uued üldtingimused põhjalikult läbi…
Üldtingimustesse on lisatud vastav punkt. On tehtud ka paar redaktsioonilist pisiparandust.

Muutmise sisu ja mõtet olen ma siin vähemalt kolm korda põhjalikult selgitanud, lisaks olen vastanud paljudele küsimustele. Kuu aega tagasi tehtud “turuuuringule” oli reaktsioon väga positiivne. Jutt ei käi sugugi mitte ainult foorumist, sealt leiab vähe positiivset.

1) Muutuse mõte peaks olema selge - investorid saavad senise 33% asemel 65-70% ja seda väga kiiresti. Paljud on teinud arvutusi ja lahenduse heaks kiitnud. Meie ise samuti. Ma vähemat loodan et Te ei arva, et teeme nii olulise muudatuse selleks, et investoritele käru keerata.

2) Tagatisfondi vahenditega ei juhtu midagi, ka seda olen korduvalt maininud. Sinna laekuvad sissemaksed jm edasi. Vanade lepingute väljamakseid tehakse endise korra kohaselt ehk hetkel ca 33% vastavalt investori soovile. Ka uutesse leingutesse laekuvad sealt needsamad 33%.

3) Miks Te ei saa enam ise otsustada? Sellepärast, et portaal otsustas uue lahenduse kasuks. Põhjust selleks oli rohkem kui küllalt. Otsus on ilmselgelt investori poole kaldu, me ise loobusime nende lepingute puhul igasugusest tulust, kuigi teeme tööd intensiivsemaltki kui seni. Aga vaatamata kõigele ei saa me kedagi sundida siia investeerima. Otsus on Teie.

Omaraha.ee
arne
Ka minule ei meeldi, et OR muudab järjekordselt tingimusi. Viimati toimus see teadaolevalt siis, kui erinevate skooride tagatisfondi tingimused ühtlustati. Eeldaks siiski suuremat stabiilsust ja sellega kaasnevat usaldusväärsust. Kui nüüd aga jätta välja Oosmo solvumine selles osas, et OR muudab järjekordselt lepingutingimusi, milliseks tegevuseks on omanikel siiski õigus, tegin enda punastega kiire statistika.

Aluseks võtsin 26 olemasolevat punast ajalooga 7 kuud, mis ei ole piisavalt pikk kuid annab siiski mingi ülevaate. Selle perioodi jooksul on mul veel olnud 2 punast kes oma võla tasunud ja nüüdseks rahuldava maksekäitumisega.
Täpset statistikat selle kohta, kui suur summa on laekunud enne ja kui suur summa pärast punaseks minekut mul kahjuks pole, või ainult oletada.

Täpseid summasid ma alljärgnevalt avaldada ei soovi.
Seega, võttes arvesse tänase päeva seisu on minu punased neile välja laenatud summast koos põhisumma, intressi ja viivistega tagasi maksunud 24% millest 15% põhisummat ja 9% intressi ja viivist, kahest viimasest läheb maha tulumaks.
Hinnanguliselt on punaste väljalaenatud põhisummast u. 70% tulnud koju enne punaseks minekut, ning samamoodi u 40% intressist ja viivistest.

Edaspidisel aegjoonel tuleb eeldada seda, et võla kättesaamise võimalus ajas väheneb pidevalt. Vahekohtu läbinud nõuete viivis ja intress langevad kardinaalselt, samuti tuleb maha arvestada tulumaks saadava intressi ja viivise pealt

Seega, kui kõik mu punased läheksid täna sundmüüki 60 protsendiga oleks mu saadav kahjum punastest märkimisväärselt väiksem kui praegu tagatisfondile müües või lihtsalt oodates ja lootes, ning mahuks eeldatava kahjumi raamidesse. Praeguse süsteemiga saadav suurem hüpoteetiline tulu pikemas perspektiivis nende nõuete pealt on küsitav.

Uue süsteemiga seoses sooviksin täpsustada ühte tehnilist küsimust. Kuidas käitutakse võlgnikuga kes on mulle võlgu 10 eurot. 89 päeval teeb ta ülekande mis kannab minu võlast kinni 9.99. Võlgu jääb 0,01 senti. Kas järgmisel päeval läheb see automaatselt sundmüüki.


Raika
Raika
Kuidas käitutakse võlgnikuga kes on mulle võlgu 10 eurot. 89 päeval teeb ta ülekande mis kannab minu võlast kinni 9.99. Võlgu jääb 0,01 senti. Kas järgmisel päeval läheb see automaatselt sundmüüki.
Teoreetiliselt küll. Praktilise poole üritame paari lähima kuuga läbi mõelda nii, et see oleks mõistlik mõlemale poolele. Selliseid nö piirjuhtumeid on veel. Hea nõu on teretulnud!
Omaraha.ee
arne
“3) Miks Te ei saa enam ise otsustada? Sellepärast, et portaal otsustas uue lahenduse kasuks. Põhjust selleks oli rohkem kui küllalt. Otsus on ilmselgelt investori poole kaldu, me ise loobusime nende lepingute puhul igasugusest tulust, kuigi teeme tööd intensiivsemaltki kui seni. Aga vaatamata kõigele ei saa me kedagi sundida siia investeerima. Otsus on Teie.”

Läbipaistvuse suurendamise nimel oleks tore kui Omaraha.ee kommenteeriks põhjuseid selgelt ja arusaadavalt (või viitaks linkidega postitustele, kust antud põhjuseid selgelt välja lugeda saab). Kuna ma isiklikult leian, et see võib olla üsnagi tugev hoop sotsiaalpanganduse investoripoolsele arengule Eestis, siis seetõttu on teema minu jaoks kõrgendatud tähelepanu all.
Camron
Camron
Läbipaistvuse suurendamise nimel oleks tore kui Omaraha.ee kommenteeriks põhjuseid selgelt ja arusaadavalt…
Lugege palun kommentaare veidi ülalpool. Suurem osa investoreid on veendunud, et nende tootlus tõuseb. Miks peaks see sel juhul olema sotsiaalpanganduse lõpp? Hapude lepingute sunniviisiline müük ei ole muide meie leiutus. Meie oma tundub olevat selle sidumine tagatisfondiga.
Omaraha.ee
arne
Camron
“3) Kuna ma isiklikult leian, et see võib olla üsnagi tugev hoop sotsiaalpanganduse investoripoolsele arengule Eestis, siis seetõttu on teema minu jaoks kõrgendatud tähelepanu all.

Milles see tugev hoop seisneb? Ootaks ka selgitust selles osas. Ma ei näe küll mingit lõppu selles, kui lootusetutelt võlgadelt saan ühe kolmandiku asemel garanteeritult kaks kolmandikku tagasi. Rõõmu võib ka tunda selle üle, et OR saab siis oma ressurssi kasutada lootusetute võlgade mõtetu tagaajamise asemel nende ennetamiseks.
Raika
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť