Pôžičky pre nezamestnaných: Kde ich nájdete a na čo pozor

Ocitli ste sa bez práce, bez príjmu a pomaly už aj bez úspor? Potrebujete si požičať, ale neviete, kde začať? Poradíme vám, ako na to.

Vašu nepriaznivú životnú situáciu môžete riešiť viacerými spôsobmi. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najprv si však zodpovedajte tú najdôležitejšiu otázku – budete schopní pôžičku pravidelne a včas ...

Pokračuj v čítaní

Viete, od čoho sa odvíja výška vášho úroku?

Má váš plat vplyv na vaše úroky? Čo všetko sa odzrkadlí na výške vašich mesačných splátok? Aký je rozdiel medzi úrokmi úveru a pôžičky? Odpovede nájdete v tomto článku.

 

Bonita

Bonita (alebo úverové hodnotenie) je číselná hodnota, ktorá ukazuje pravdepodobnosť splatenia úveru dlžníkom. Jednoducho povedané, čím vyššiu bonitu máte, tým ste pre banku spoľahlivejším ...

Pokračuj v čítaní

Chcete investovať? Pripravte si viac ako len peniaze

Investovanie neznamená nutne len nalievanie peňazí do rôznych sľubných fondov a dúfanie, že sa to podarí. Inteligentné investovanie vyžaduje dôkladný prieskum na konkrétnom trhu a správne zhodnotenie situácie. S čím musíte počítať predtým, než sa rozhodnete investovať?

 

Zbytočná strata

Máte nejaký budget, ktorý plánujete použiť. Chcete oň prísť? Môžete si ísť staviť na dostihy ...

Pokračuj v čítaní

Na čo míňajú mladí Slováci najčastejšie?

Aj vás zaujíma, na čo najčastejšie míňajú peniaze vaši mladí krajania? Za akým účelom najčastejšie opúšťajú peniaze naše peňaženky či bankové účty? Sú to autá, dovolenky alebo oblečenie? Pripravili sme si pre vás prehľad.

Aj vás by zaujímalo, na čo míňajú peniaze najčastejšie ľudia vo veku od 15 do 26 rokov? Možno vás niektoré veci ...

Pokračuj v čítaní

Ako zistíte, či je nebankovka spoľahlivá? Máme pre vás krátky návod

Uvažujete nad pôžičkou od nebankovej spoločnosti? Ešte predtým, ako sa pustíte do jej vybavovania, zistite, ako odhalíte, či je vami vybraná nebankovka skutočne spoľahlivá. Nie je to až tak náročné.

 

Licencia od NBS je samozrejmosťou

Každá spoľahlivá a korektná nebankovka musí mať licenciu od Národnej banky Slovenska (NBS). V opačnom prípade nesmie poskytovať pôžičky ...

Pokračuj v čítaní

Plánujete rekonštrukciu bytu? Zistite, koľko vás to vyjde

Chystáte sa rekonštruovať niektorú časť alebo kompletne celý byt? Neviete, s akými nákladmi máte počítať? V dnešnom článku sa pozrieme, čo vás môže prekvapiť pri rekonštrukcii konkrétnych vecí vo vašom byte a ako túto investíciu znížiť.

 

Bytové jadro

Jedna z najčastejších rekonštrukcií bytov. Preč s umakartom, ideme murovať. Kváder, lepidlá a malta vás môžu ...

Pokračuj v čítaní

Pôžička bez ručiteľa: výhody a nevýhody

Pôžička bez ručiteľa je obľúbeným produktom bánk aj nebankových spoločností. Tieto pôžičky sú výhodné pre ľudí, ktorí súrne potrebujú požičať nižšiu sumu a nemajú majetok alebo osobu, ktorá by za nich ručila. Samozrejme, aj tieto typy pôžičiek majú svoje výhody aj nevýhody.

Najvýznamnejším plusom pôžičiek bez ručiteľa je práve to, že úver získate bez toho ...

Pokračuj v čítaní

Kedy a ako vám dokáže pomôcť refinancovanie úveru

Nie je celkom nevídaným javom, že ľudia si požičajú a po čase nie sú so splátkami spokojní, pretože si uvedomia, že inde by to bolo možno výhodnejšie. Netreba sa však ľutovať a premýšľať, čo by bolo, keby. Aj na túto situáciu existuje riešenie a je ním refinancovanie. O čo teda ide a ako funguje?

K ...

Pokračuj v čítaní

Ste na materskej a potrebujete si požičať? Tu vás neodmietnu

Nie každá banka víta matku na materskej dovolenke s nadšením. Minimálne nie v tom prípade, ak ich žiada o pôžičku. Práve matky na materskej dovolenke sú tou skupinou ľudí, ktorí pôžičku získajú v banke len veľmi ťažko. Stalo sa to aj vám? Zistite, kde vás neodmietnu.

 

Mamičky na materskej a banková pôžička? Prakticky nemožné ...

Pokračuj v čítaní

Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo investovanie? Čo sa opláca?

Rozhodli ste sa nasporené peniaze investovať do budúcnosti, no neviete sa rozhodnúť medzi rôznymi možnosťami sporenia? Kolega vám odporučil termínovaný vklad, sused má dobré skúsenosti so sporiacim účtom, no vy ste zachytili reklamu o kolektívnom investovaní? Pozrime sa spoločne, ako fungujú tieto 3 najčastejšie využívané možnosti sporenia.

 

Peniaze treba využiť

A nie len sušiť ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť