Termínovaný vklad, sporiaci účet alebo investovanie? Čo sa opláca?

Rozhodli ste sa nasporené peniaze investovať do budúcnosti, no neviete sa rozhodnúť medzi rôznymi možnosťami sporenia? Kolega vám odporučil termínovaný vklad, sused má dobré skúsenosti so sporiacim účtom, no vy ste zachytili reklamu o kolektívnom investovaní? Pozrime sa spoločne, ako fungujú tieto 3 najčastejšie využívané možnosti sporenia.

 

Peniaze treba využiť

A nie len sušiť ...

Pokračuj v čítaní

Na čo míňame peniaze najčastejšie? Koniec zbytočným výdavkom

Chceli by ste nasporiť na nové auto alebo dovolenku? Máte v pláne každý mesiac odložiť a investovať nejaké peniaze, no nikdy vám žiadne nezostanú? Pozrite sa spolu s nami na najčastejšie nepotrebné výdavky. Eliminujte notorických žrútov financií a vyhnite sa zbytočnému rozhadzovaniu.

 

Pozor na zlozvyky

Tu treba spomenúť najmä alkohol a cigarety. Nie je ...

Pokračuj v čítaní

Plánujete neskorú dovolenku? Tu je výber tých najlacnejších destinácií

Ísť k moru alebo na poznávací výlet do zahraničia je možné aj lacno. Prinášame vám zopár destinácií, ktoré s obľubou navštevujú tisícky Slovákov.

 

Dovolenková klasika – Chorvátsko

V Chorvátsku stretnete počas letných mesiacov viac Slovákov a Čechov ako pôvodných obyvateľov. Táto krajina sa stala dovolenkovou destináciou číslo jeden, o čom svedčí aj to, že ...

Pokračuj v čítaní

Ako sa darí kolektívnemu investovaniu vo svete? Je stále populárne?

Hoci história kolektívnych pôžičiek nesiaha ďaleko do minulosti, tento typ pôžičiek sa môže už dnes tešiť celosvetovej popularite. Odkiaľ tieto pôžičky vlastne prišli a naozaj sú vo svete až tak populárne? Na tieto otázky vám vieme odpovedať.

Kolektívne investovanie, peer-to-peer lending alebo inak aj P2P pôžičky vlastne znamená požičiavanie peňazí navzájom medzi ľuďmi. Nie sú ...

Pokračuj v čítaní

Pôžička od súkromnej osoby. Áno či nie?

Banka vašu žiadosť o úver zamietla a vy premýšľate, čo ďalej? Pravdepodobne ste sa už zamýšľali aj nad pôžičkou od súkromnej osoby. Zistite, aké má takáto pôžička výhody a nevýhody.

Tak v prvom rade. Pod pôžičkou od súkromnej osoby si môžeme predstaviť hneď viacero vecí. Tá „najvýhodnejšia“ bude pravdepodobne pôžička od rodiny či blízkych priateľov ...

Pokračuj v čítaní

Je už čas sporiť si na dôchodok? Skúste to cez investovanie

Premýšľate nad súčasnou ekonomickou situáciou a bojíte sa budúcnosti? Máte pocit, že kým (ak vôbec) prídete do dôchodku, už nebude z čoho tie dôchodky vyplácať? Začnite si sporiť inou cestou – skúste rozumné investície.

 

Kedy začať so sporením?

Nemôžeme sa spoliehať na to, že niekedy ešte uvidíme peniaze, ktoré v súčasnosti posielame do dôchodkových ...

Pokračuj v čítaní

Splácajte vašu pôžičku ako hodinky! Ako na to?

Rozmýšľate nad pôžičkou, ale neviete, či budete schopní poctivo a včas splácať? Vaša schopnosť splatiť záväzky sa odvíja od mnohých faktorov. Pozrite sa spoločne s nami, ako si bezstarostne užiť peniaze a netrápiť sa s neschopnosťou splácať.

 

Dôkladne sa pripravte

Vo všetkých veciach musíte mať jasno ešte predtým, ako si požičiate peniaze. Celková suma ...

Pokračuj v čítaní

Láka vás dlhodobé investovanie? Tu sú naše tipy na to, kam investovať

Každého láka vidina ľahko zarobených peňazí. Jednou z osvedčených možností je správna a rozumná investícia. Ako investovať peniaze bez zbytočných rizík a zarobiť slušný balík peňazí?

 

Investujte dlhodobo

Stávkové kancelárie sú príkladom krátkodobých a rizikových investícií. Investujete svoje peniaze na výhru športového tímu a na druhý deň sa dozviete, že ste o ne prišli ...

Pokračuj v čítaní

Úver vs. pôžička. Poznáte rozdiel?

Množstvo ľudí má stále chaos v terminológii požičiavania peňazí. Úver, pôžička, hypotéka... Všetko je to na jedno kopyto a dá sa v tom ľahko stratiť. Ako spoznáte rozdiel medzi pôžičkou a úverom?

 

V banke pôžičku nehľadajte

Banky ponúkajú úvery. Žiadne pôžičky. V ponuke bánk nájdete úvery rôzneho typu pre rôzne účely, ktoré získate za ...

Pokračuj v čítaní

Kolektívne pôžičky od Finzo: Pre koho sú určené

Získať pôžičku za výhodných podmienok je v dnešnej dobe zložité. Banky si vyberajú, komu požičajú a komu nie. Ich prísne podmienky zarmucujú mnohých ľudí, ktorí súrne potrebujú peniaze.

Najrizikovejšími skupinami sú mamičky na materskej a dôchodcovia. Majú spoločné to, že ich príjem nie je vysoký. Potreby pre dieťa sú skutočne finančne náročné a veľakrát by ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť