Za tieto veci by ste si mali priplatiť, ak chcete ušetriť

Napísané dňa 12.02.2018

Finančná gramotnosť a šetrenie idú spolu ruka v ruke. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, že za niektoré veci je lepšie priplatiť si? V konečnom dôsledku vám takéto premyslené investície dokážu ušetriť nielen starosti, ale aj mnoho financií.

Máte napríklad radi kávu a denne si v kaviarni objednáte aj dve alebo tri šálky? Naučte sa ...

Pokračuj v čítaní

V týchto prípadoch by ste s predčasným splatením pôžičky mali počkať

Napísané dňa 15.01.2018

Dostali ste v práci vysokú finančnú odmenu, dedili ste, alebo sa vám podarilo našetriť zaujímavú sumu? Ak ste dobrý hospodár, aspoň časť z týchto financií plánujete minúť na zbavenie sa dlhov. Ale pozor, predčasné splatenie pôžičky nemusí byť vždy výhodné. Kedy sa to oplatí a kedy nie?

Predčasné splatenie pôžičky je veľmi často viazané na ...

Pokračuj v čítaní

Ste finančne gramotní? Otestujte sa, či ovládate finančné pojmy

Napísané dňa 20.12.2017

Stretli ste sa už s pojmom „finančná gramotnosť“? V jednoduchosti to znamená mieru toho, ako dobre viete rozprávať rečou finančníkov a bankárov. Tak, ako klasická gramotnosť hovorí o tom, ako rozumiete písanému textu, finančná gramotnosť vám ukazuje, ako dobre sa vyznáte v „mori financií“.

Bohužiaľ, na rozdiel od čítania a písania vás v škole o ...

Pokračuj v čítaní

Veľké porovnanie: Tradičné vs. kolektívne investovanie

Napísané dňa 13.12.2017

Väčšina ľudí si zvykne robiť plány, ako čo najvhodnejšie naložiť so svojimi voľnými finančnými prostriedkami. Klasická definícia znie, že investovanie je dlhodobý proces s cieľom zhodnotiť finančné prostriedky. Aký spôsob investovania je však ten najvhodnejší, aby sa úspory čo najefektívnejšie zhodnotili: tradičné alebo kolektívne investovanie?

Najčastejšou voľbou je nechať banku, aby sa o financie postarala ...

Pokračuj v čítaní

Meškáte so splátkami? Tu sú spôsoby, ako sa rýchlo dostať z dlhov

Napísané dňa 06.12.2017

Všetci by sme chceli lepšie bývať, môcť si dovoliť kvalitné a pekné veci, plniť si cestovateľské sny... Možno ste aj vy v snahe uľahčiť si život siahli po pôžičke. Čo ale robiť v tom prípade, ak sa vám situácia vymkla z rúk a nesplácate načas? Ako sa vymotať zo siete dlhov a pôžičiek?

 

1 ...

Pokračuj v čítaní

Miesta, kde získate kapitál na rozbehnutie vášho podnikania

Napísané dňa 29.11.2017

V poslednom čase sa v podnikaní čoraz viac opakuje jedna divná mantra. Môžete na ňu naraziť na sociálnych sieťach, v rôznych knihách a v podstate všade, kde sa stretávajú ľudia, čo majú niečo spoločné s biznisom či startupmi. Aby si zarobil peniaze, nepotrebuješ peniaze. Každý, kto to už skúsil, vie, že je to hlúposť.

Jednoducho ...

Pokračuj v čítaní

Pôžičky pre nezamestnaných: Kde ich nájdete a na čo pozor

Napísané dňa 22.11.2017

Ocitli ste sa bez práce, bez príjmu a pomaly už aj bez úspor? Potrebujete si požičať, ale neviete, kde začať? Poradíme vám, ako na to.

Vašu nepriaznivú životnú situáciu môžete riešiť viacerými spôsobmi. Každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najprv si však zodpovedajte tú najdôležitejšiu otázku – budete schopní pôžičku pravidelne a včas ...

Pokračuj v čítaní

Viete, od čoho sa odvíja výška vášho úroku?

Napísané dňa 15.11.2017

Má váš plat vplyv na vaše úroky? Čo všetko sa odzrkadlí na výške vašich mesačných splátok? Aký je rozdiel medzi úrokmi úveru a pôžičky? Odpovede nájdete v tomto článku.

 

Bonita

Bonita (alebo úverové hodnotenie) je číselná hodnota, ktorá ukazuje pravdepodobnosť splatenia úveru dlžníkom. Jednoducho povedané, čím vyššiu bonitu máte, tým ste pre banku spoľahlivejším ...

Pokračuj v čítaní

Chcete investovať? Pripravte si viac ako len peniaze

Napísané dňa 08.11.2017

Investovanie neznamená nutne len nalievanie peňazí do rôznych sľubných fondov a dúfanie, že sa to podarí. Inteligentné investovanie vyžaduje dôkladný prieskum na konkrétnom trhu a správne zhodnotenie situácie. S čím musíte počítať predtým, než sa rozhodnete investovať?

 

Zbytočná strata

Máte nejaký budget, ktorý plánujete použiť. Chcete oň prísť? Môžete si ísť staviť na dostihy ...

Pokračuj v čítaní

Na čo míňajú mladí Slováci najčastejšie?

Napísané dňa 02.11.2017

Aj vás zaujíma, na čo najčastejšie míňajú peniaze vaši mladí krajania? Za akým účelom najčastejšie opúšťajú peniaze naše peňaženky či bankové účty? Sú to autá, dovolenky alebo oblečenie? Pripravili sme si pre vás prehľad.

Aj vás by zaujímalo, na čo míňajú peniaze najčastejšie ľudia vo veku od 15 do 26 rokov? Možno vás niektoré veci ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť