Kolektívne pôžičky od Finzo: Pre koho sú určené

Získať pôžičku za výhodných podmienok je v dnešnej dobe zložité. Banky si vyberajú, komu požičajú a komu nie. Ich prísne podmienky zarmucujú mnohých ľudí, ktorí súrne potrebujú peniaze.

Najrizikovejšími skupinami sú mamičky na materskej a dôchodcovia. Majú spoločné to, že ich príjem nie je vysoký. Potreby pre dieťa sú skutočne finančne náročné a veľakrát by ...

Pokračuj v čítaní

Online nebankové pôžičky a bezpečnosť. Ako si ju overiť?

Keď sa povie nebanková pôžička, mnohí sa netvária práve nadšene a pochybujú o bezpečnosti tohto typu pôžičiek. Je však tento strach ešte stále opodstatnený? Prezradíme vám, ako zistíte, či je daná nebanková spoločnosť spoľahlivá a požičiavanie si od nej bezpečné.

Zistiť, či je daná nebanková spoločnosť či iná finančná inštitúcia spoľahlivá, nakoniec nie je až ...

Pokračuj v čítaní

Viete, ako vyzerá naozaj výhodná pôžička? My áno

Na slovné spojenie výhodná pôžička sme si už zvykli. Ponúka nám ju každá jedna banka a nebanková inštitúcia. Ako však naozaj zistíte, či je pre vás pôžička výhodná? Máme pre vás zopár tipov.

Čo nemá výhodná pôžička?

 

Skryté poplatky

Niektoré poplatky sú naozaj skryté a stretnete sa s nimi, až keď vám do schránky ...

Pokračuj v čítaní

Ako dobre poznáte nebankové pôžičky?

O nebankových pôžičkách často kolujú nepravdivé informácie a ani samotní klienti občas nepoznajú princíp fungovania tohto druhu inštitúcií. Pozrime sa v jednoduchosti na to, ako je to v skutočnosti s nebankovými pôžičkami.

 

Ako v zásade fungujú tieto spoločnosti?

Nebankové inštitúcie po novom podliehajú i bankovej licencii. Vďaka tomu môžu ako subjekty na finančnom trhu ...

Pokračuj v čítaní

5 chýb, ktoré robíte pri investovaní. Vyhnite sa im

Máte k dispozícii finančný kapitál a rozhodli ste sa pre investíciu? Alebo ste sa popálili pri investovaní a hľadáte príčinu neúspechu? Za veľkou vidinou rýchlo zarobených peňazí sa skrýva množstvo nástrah. Ktoré to sú?

 

Neplánujete dopredu

Najčastejšou chybou pri investovaní je nedomyslená stratégia. Pri investovaní si nikdy nemôžete byť istí návratnosťou, no počas dôsledného ...

Pokračuj v čítaní

Kolektívne investovanie: Ako funguje a komu sa opláca?

Premýšľate o tom, ako zhodnotiť vaše finančné úspory? Ktorá forma investovania by sa vám hodila najviac? V tom prípade by ste sa mali zoznámiť aj s kolektívnym investovaním. Zistite, ako funguje a či sa vám opláca.

Kolektívne investovanie funguje vo svete už viac ako 10 rokov. Svoju popularitu si získalo najmä v Británii či v ...

Pokračuj v čítaní

Poplatky za poskytnutie pôžičky: Kde sa skrývajú?

Pri podpise zmluvy to vyzerá ružovo. Výhodný úrok, nízke splátky, ochotný pracovník. Ste si však istí, že ste sa neprerátali? Poplatky pri poskytnutí pôžičky, o ktorých vedia iba banky, vás môžu ľahko dobehnúť.

Banky lákajú klientov nízkymi úrokovými sadzbami, dlhou fixáciou a bezkonkurenčnou ponukou na trhu. Cieľom bankovej inštitúcie je však v prvom rade zarobiť ...

Pokračuj v čítaní

Typ osobnosti vám prezradí, kam investovať. Viete, čo sa hodí práve vám?

Investovanie je skvelý spôsob, ako získať viac peňazí. No nie ste si istí, kam by ste mali investovať svoje financie? Inšpirujte sa naším článkom.

Prispôsobte investovanie svojím povahovým vlastnostiam. Predstavíme vám niekoľko druhov osobností, ku ktorým sme priradili rôzne druhy investovania.

 

Pre veľmi opatrných

Ste skôr konzervatívny typ človeka, ktorý je vo všetkom opatrný ...

Pokračuj v čítaní

Investovanie v roku 2017: Čo sa oplatí?

Investovanie Slovákom už dávno nie je neznáme. Trend posledných rokov je ten, že Slováci investujú čoraz viac. Podarilo sa aj vám ušetriť nejaké tie peniaze a premýšľate nad tým, ako ich zhodnotiť? Máme pre vás krátky prehľad, kam môžete investovať v roku 2017.

Prejdime teda rovno k veci. Kam sa oplatí investovať?

 

Podielové fondy ...

Pokračuj v čítaní

Ocitli ste sa v registri dlžníkov? Naše rady, ako z neho von

Vedeli ste, že máme dva rôzne registre dlžníkov? Ak ste sa v jednom z nich ocitli, prečítajte si, ako sa z neho môžete dostať von.

Nájsť sa v registri dlžníkov nie je nič príjemné. Nuž, ale môže sa to stať prakticky každému z nás. Stačí, že sa omeškáte s platbou a vaše meno rýchlo zasvieti ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť