Šetrenie po štvrté: Ako ušetriť na doprave

Pripravili sme si pre vás ďalšiu časť nášho seriálu o šetrení – tentokrát v doprave.

 

MHD: Zvážte výhodnosť lístkov

Ak sa 360 dní vyskytujete vo svojej rodnej dedine, mestská dopravná džungla sa vás netýka. No ak napríklad MHD-čkou cestujete do práce, určite je dobré sa zamyslieť nad tým, koľko eur miniete mesačne na lístky ...

Pokračuj v čítaní

5 najčastejších chýb, ktoré robíte so svojimi peniazmi

Nikto ešte z neba učený nespadol. Nech ide o čokoľvek. Rovnako je to aj v prípade financií. Takmer každý si myslí, že zvláda vedenie rodinného rozpočtu a svoje peniaze manažuje správne. Je to však naozaj tak?

Prečítajte si, či sa náhodou aj vy nedopúšťate aspoň jednej z nasledujúcich 5 chýb, ktoré robí so svojimi peniazmi ...

Pokračuj v čítaní

Aká je zadĺženosť Slovákov a aké typy pôžičiek využívame najčastejšie?

26,3 miliardy eur. Taký je celkový objem úverov, ktoré čerpali Slováci ku koncu prvého polroka 2016. Hoci sme desiatou najmenej zadĺženou krajinou únie, pravda je tá, že si požičiavame čím ďalej, tým častejšie. Ktoré pôžičky nás lákajú najviac?

Na jedného dospelého Slováka pripadá v priemere úver vo výške približne 6000 eur. Možno sa vám ...

Pokračuj v čítaní

Ako vyriešite problém „od výplaty k výplate"? Máme pre vás 3 tipy

Až tretina slovenských domácností žije od výplaty k výplate a ušetrené peniaze na účte nezostávajú žiadne. Pozreli sme sa na niekoľko spôsobov, ako si v takejto situácii pomôcť a začať šetriť.

32 % Slovákov si dokáže pokryť všetky svoje výdavky, no nezostane im nič navyše. Takže ak nastane situácia, že potrebujú naraz väčší obnos peňazí, nemajú ...

Pokračuj v čítaní

Matky na materskej a dôchodcovia. Kde im požičajú?

Vybavovanie pôžičky môže trvať niekoľko týždňov. A to aj vtedy, ak si ju vybavuje zamestnaný človek s pravidelným platom. Ťažšie to majú dôchodcovia a mamičky. Požičia im vôbec niekto? Máme pre vás odpoveď.

Mamičky a dôchodcovia sa zaraďujú medzi tzv. rizikových žiadateľov o pôžičku. Bankám sa nepáči, že vo väčšine prípadov nemajú dostatočne vysoký príjem ...

Pokračuj v čítaní

Šetrenie po tretie: Maličkosti

Náš seriál o šetrení pokračuje! Už viete, ako míňať menej na vode a elektrine a v dnešnom článku si povieme viac o tom, že aj na maličkostiach záleží. Pozorne čítajte, lebo nie čas sú peniaze, ale v tomto prípade sa každý riadok rovná prílevu peniažkov. :)

 

1. Jedna poriadna

Určite sa vám už stalo, že ...

Pokračuj v čítaní

Myslite ako boháč a stanete sa ním. Ako na to?

Sledujete, ako sa okolo vás preváža chlapík v obleku sediaci v úplne novom BMW a vy čakáte na zastávke na autobus? A snívate o tom, že aj vy budete mať raz také auto a taký oblek. Nuž, snívať môžete, ale pokiaľ s tým niečo reálne neurobíte, budete sa stále voziť iba v autobuse.

Myslenie bohatých ...

Pokračuj v čítaní

Sporiaci začiatočníci: Ako na to a koľko šetriť mesačne?

Máte na vašom účte prázdno a potrebujete začať šetriť? Máme pre vás hneď niekoľko užitočných rád, ako s tým začať. Už je len na vás, či do toho pôjdete.

 

Zvoľte tú správnu banku

Každý má nejaký ten účet v banke. Nuž a takýto účet si vyžaduje aj rôzne poplatky...alebo možno ani nevyžaduje. To ...

Pokračuj v čítaní

Investovanie pre bežných ľudí. 4 piliere vášho úspechu

Aj investovanie má svoje pravidlá. O to viac by sa ich mali držať tí, ktorým sa časom podarilo čo-to našetriť a radi by svoje úspory rozumne a výhodne zhodnotili. Do čoho môžete ako začiatočník investovať a ako by ste mali postupovať? Poradíme vám.

Investiční začiatočníci sú so svojimi peniazmi opatrní. Niet sa čo čudovať. Našetriť ...

Pokračuj v čítaní

Osamostatnenie sa: Koľko to dnes mladého človeka vyjde?

Na samostatný život sa teší väčšina mladých ľudí. Úsmev z tváre im však často zmizne, keď zistia, koľko ich to vlastne bude stáť. Zaujíma vás, koľko peňazí potrebuje dnešný mladý človek na osamostatnenie sa? Tak čítajte ďalej.

Mladí ľudia sa často nevedia dočkať konca vysokej školy. Tešia sa, ako si nájdu prácu, odsťahujú sa od ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť