Investovanie v roku 2017: Čo sa oplatí?

Investovanie Slovákom už dávno nie je neznáme. Trend posledných rokov je ten, že Slováci investujú čoraz viac. Podarilo sa aj vám ušetriť nejaké tie peniaze a premýšľate nad tým, ako ich zhodnotiť? Máme pre vás krátky prehľad, kam môžete investovať v roku 2017.

Prejdime teda rovno k veci. Kam sa oplatí investovať?

 

Podielové fondy ...

Pokračuj v čítaní

Ocitli ste sa v registri dlžníkov? Naše rady, ako z neho von

Vedeli ste, že máme dva rôzne registre dlžníkov? Ak ste sa v jednom z nich ocitli, prečítajte si, ako sa z neho môžete dostať von.

Nájsť sa v registri dlžníkov nie je nič príjemné. Nuž, ale môže sa to stať prakticky každému z nás. Stačí, že sa omeškáte s platbou a vaše meno rýchlo zasvieti ...

Pokračuj v čítaní

Kto je to ručiteľ pri pôžičke? A kedy ho potrebujete?

Vyznáte sa v bankovom slovníku? Viete naozaj, kto je to ručiteľ, kedy ho potrebujete a ako vám môže pomôcť pri získaní pôžičky? Povedzme si o základných bankových pojmoch viac.

 

Začnime od základov. Kto je to dlžník?

Dlžník je osoba, ktorá sa zmluvne zaviaže vrátiť požičané peniaze spolu s úrokmi vo vopred stanovenom čase a ...

Pokračuj v čítaní

High risk pôžičky: Aké sú riziká a oplácajú sa vôbec?

Počuli ste už o High risk pôžičke? Ak nie, radi vás s ňou oboznámime. Ide o rizikovejšiu pôžičku, preto by ste o nej mali vedieť všetky potrebné informácie.

Pri klasickej pôžičke žiadate o požičanie si určitej sumy. Ak vám ju banka alebo nebankovka schváli, dohodnete sa na úrokoch, intervaloch splácania a taktiež na dobe splatenia ...

Pokračuj v čítaní

Ako zistíte, či je vaše investovanie bezpečné?

Keď sa človek rozhodne, že chce investovať, zväčša sa zaujíma o výnosnosť investície a o bezpečnosť jeho investovaných peňazí. Inak sa bezpečnosť investovania hodnotí pri nehnuteľnostiach, fondoch či zlate a inak pri kolektívnom investovaní. My si niečo povieme o tom poslednom.

Bezpečnosť kolektívneho investovania vám garantuje viacero vecí. Čo by ste si teda mali všímať ...

Pokračuj v čítaní

Chcete výhodne investovať? Skúste to s Finzom. Čo vám ponúka?

Možností, kam investovať, je mnoho. Jedna je výhodnejšia, druhá menej. Investovať môžete aj s Finzom. Viete, čo vám ponúkame a ako to u nás funguje? Ak vás to zaujíma, začítajte sa.

 

Kolektívne investovanie v skratke

Kolektívne investovanie možno nie je investovaním v pravom slova zmysle. Neobchodujete so zlatom, fondami či akciami a nekupujete reality ...

Pokračuj v čítaní

Ako začať investovať s P2P pôžičkami krok za krokom

Kto investuje, síce podstupuje určité riziko, ale má šancu, že sa mu peniažky začnú kotúľať na účet bez veľkej námahy. Riziko investovania je v niektorých oblastiach vyššie, v iných nižšie. My vám odporúčame bezpečný spôsob, ktorý je z roka na rok obľúbenejší. P2P pôžičky.

 

Svet ovládli P2P pôžičky

Čo vlastne znamená P2P? Ide o ...

Pokračuj v čítaní

5 vecí, ktoré by mal dodržiavať každý investičný začiatočník

Buďte pripravení na oba varianty

Ešte predtým, ako niekam investujete peniaze, by ste mali vnímať obe strany investovania. Tá prvá je pozitívna, teda finančný zárobok. Po tej, logicky, túžia všetci investori. No je tu aj druhá, temnejšia tvár investovania, a to strata peňazí. A práve s tou sa často nedokážeme vyrovnať.

Pri každom investovaní by ...

Pokračuj v čítaní

Sporiť alebo investovať? Porovnajte si pre a proti

Vyhrali ste peniaze? Nečakane ste zarobili? Bola by škoda nechať ich ležať na účte alebo si ich ohrievať pod vankúšom. Zistite, či sa vám viac oplatí sporenie alebo investovanie.

V dnešnej dobe sa nemožno spoľahnúť na budúcnosť, a preto je dobré sa nejako zabezpečiť. Podľa analytikov sú Slováci konzervatívni a uprednostňujú šetrenie pred investovaním. Robia ...

Pokračuj v čítaní

Kolektívne investovanie

Ako funguje kolektívne investovanie?

Kolektívne investovanie alebo peer-to-peer lending, social lending či p2p lending. Všetko opisuje jedno a to isté:


Prečo sa vám opláca investovať kolektívne?

Na rozdiel od bankových inštitúcií, ako investor pri kolektívnom investovaní získate vyšší úrok. To znamená aj vyšší zisk. A v prípade, že s investíciami iba začínate a máte počiatočné ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť