Čerství novomanželia? Naučte sa, ako manažovať peniaze v páre

Peniaze boli vždy predmetom väčšiny hádok v domácnosti a nielen tam. Nuž, nie je jednoduché s nimi hospodáriť a ešte sa o ne s niekým deliť. Ak neviete, ako riešiť financie v páre, my vám poradíme v našom článku.

Pokiaľ sa doma nezhodnete v názoroch týkajúcich sa rodinného rozpočtu, dobre sa vám určite nebýva. Ešte ...

Pokračuj v čítaní

Malá pôžička do domácnosti. Čo si za ňu môžete dovoliť?

Aj malá pôžička vám môže veľmi pomôcť. A to práve vtedy, keď to najviac potrebujete. Prečítajte si, čo všetko si za ňu dokážete kúpiť.

Malá pôžička nie je záväzok ako napríklad 30-tisícový úver na bývanie, takže z nej nemusíte mať také obavy. Samozrejme, splatiť ju musíte, aj keď ide iba o malú sumu peňazí. Ak ...

Pokračuj v čítaní

Aké typy pôžičiek nám ponúkajú nebankové inštitúcie?

Nebankových inštitúcií a finančných spoločností je aj na Slovensku pomerne úctyhodné množstvo. A každá má v ponuke často viac ako len jeden typ pôžičky. Viete, z čoho si môžete na trhu s nebankovými pôžičkami vyberať?

V prvom rade si povedzme niečo o výhodách a nevýhodách nebankových pôžičiek. Základnou výhodou je to, že nebankové spoločnosti a ...

Pokračuj v čítaní

Kolektívne pôžičky: Odkiaľ prišli a prečo sú tak populárne?

Ak ste ešte nemali tú možnosť poriadne sa zoznámiť s kolektívnymi pôžičkami, dovoľte nám ich predstaviť vám. Odkiaľ sa tu vlastne vzali? A prečo sú čoraz obľúbenejšie?

Kolektívne pôžičky, peer to peer pôžičky, pôžičky od ľudí pre ľudí. Všetky tieto tri názvy opisujú jedno a to isté – možnosť požičať si priamo od ľudí bez ...

Pokračuj v čítaní

Šetrenie po štvrté: Ako ušetriť na doprave

Pripravili sme si pre vás ďalšiu časť nášho seriálu o šetrení – tentokrát v doprave.

 

MHD: Zvážte výhodnosť lístkov

Ak sa 360 dní vyskytujete vo svojej rodnej dedine, mestská dopravná džungla sa vás netýka. No ak napríklad MHD-čkou cestujete do práce, určite je dobré sa zamyslieť nad tým, koľko eur miniete mesačne na lístky ...

Pokračuj v čítaní

5 najčastejších chýb, ktoré robíte so svojimi peniazmi

Nikto ešte z neba učený nespadol. Nech ide o čokoľvek. Rovnako je to aj v prípade financií. Takmer každý si myslí, že zvláda vedenie rodinného rozpočtu a svoje peniaze manažuje správne. Je to však naozaj tak?

Prečítajte si, či sa náhodou aj vy nedopúšťate aspoň jednej z nasledujúcich 5 chýb, ktoré robí so svojimi peniazmi ...

Pokračuj v čítaní

Aká je zadĺženosť Slovákov a aké typy pôžičiek využívame najčastejšie?

26,3 miliardy eur. Taký je celkový objem úverov, ktoré čerpali Slováci ku koncu prvého polroka 2016. Hoci sme desiatou najmenej zadĺženou krajinou únie, pravda je tá, že si požičiavame čím ďalej, tým častejšie. Ktoré pôžičky nás lákajú najviac?

Na jedného dospelého Slováka pripadá v priemere úver vo výške približne 6000 eur. Možno sa vám ...

Pokračuj v čítaní

Ako vyriešite problém „od výplaty k výplate"? Máme pre vás 3 tipy

Až tretina slovenských domácností žije od výplaty k výplate a ušetrené peniaze na účte nezostávajú žiadne. Pozreli sme sa na niekoľko spôsobov, ako si v takejto situácii pomôcť a začať šetriť.

32 % Slovákov si dokáže pokryť všetky svoje výdavky, no nezostane im nič navyše. Takže ak nastane situácia, že potrebujú naraz väčší obnos peňazí, nemajú ...

Pokračuj v čítaní

Matky na materskej a dôchodcovia. Kde im požičajú?

Vybavovanie pôžičky môže trvať niekoľko týždňov. A to aj vtedy, ak si ju vybavuje zamestnaný človek s pravidelným platom. Ťažšie to majú dôchodcovia a mamičky. Požičia im vôbec niekto? Máme pre vás odpoveď.

Mamičky a dôchodcovia sa zaraďujú medzi tzv. rizikových žiadateľov o pôžičku. Bankám sa nepáči, že vo väčšine prípadov nemajú dostatočne vysoký príjem ...

Pokračuj v čítaní

Šetrenie po tretie: Maličkosti

Náš seriál o šetrení pokračuje! Už viete, ako míňať menej na vode a elektrine a v dnešnom článku si povieme viac o tom, že aj na maličkostiach záleží. Pozorne čítajte, lebo nie čas sú peniaze, ale v tomto prípade sa každý riadok rovná prílevu peniažkov. :)

 

1. Jedna poriadna

Určite sa vám už stalo, že ...

Pokračuj v čítaní

Prihlásiť