• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Raika
Rõõmu võib ka tunda selle üle, et OR saab siis oma ressurssi kasutada lootusetute võlgade mõtetu tagaajamise asemel nende ennetamiseks.

Täiesti kindlalt intensiivistame tööd võlglasega teisel ja kolmandal võlakuul. Plaan on paigas. Ennetamise kohta ei hakka pikki ja kulunud lauseid kordama. Selles osas ei ole plaanis rihma lõdvemaks lasta.
Omaraha.ee
arne
arne
Lugege palun kommentaare veidi ülalpool. Suurem osa investoreid on veendunud, et nende tootlus tõuseb. Miks peaks see sel juhul olema sotsiaalpanganduse lõpp? Hapude lepingute sunniviisiline müük ei ole muide meie leiutus. Meie oma tundub olevat selle sidumine tagatisfondiga.
Omaraha.ee
Sotsiaalpanganduse lõpust ma ei rääkinud antud teemas mitte midagi, mistõttu antud küsimusele ei oska ma paraku vastata.

isePankuri foorumis olen tõesti väljendanud end järgmiste lausetega: “Sundmüük kui selline on kindlasti P2P platvormi puhul fataalsete tulemustega. Loodan, et Omaraha muudab oma mõtteid sel teemal.”

Sealkohal ei esinda ma mitte kedagi peale iseenda ning minu meelest ei tundu laenuturule (mida sotsiaalpangandusplatvormid suuresti on) kohane sunniviisilisuse kohandamine. Ausalt öelda ma ei kujutaks väga ette kui aktsiaturgudel peaks Tallinna Börs mu positsiooni käest ära võtma kui investeeringu väärtus on kahanenud mingiks ajahetkeks soetusmaksumusest vähemaks. Jah, päris üks-ühele ei tohiks neid kahte asja nüüd võrrelda, ent börside analoogia minu meelest toimib väga hästi.

Kui suudate asja tõepoolest eduliselt tööle panna ja näidata, et sotsiaalpangandus tervikuna võidab antud muudatustest, siis võtan kindlasti mütsi maha ja aplodeerin. Ent tänaste tegemiste valguses olen hetkeseisuga pigem skeptiline, mistõttu küsisingi otseseid ja arusaadavaid põhjendusi muudatuste ellurakendamise vajaduse kohta (antud teemas olev OR esindaja postitus kasutaja Oosmo'le kõlas sarnaselt ‘portaal tahab, portaal teeb!’ mõtteviisile, mis ei sisendanud erilist suurt kindlustunnet).

Lisan juurde, et mul puudub portfell Omaraha.ee keskkonnas.

Raika
Milles see tugev hoop seisneb? Ootaks ka selgitust selles osas. Ma ei näe küll mingit lõppu selles, kui lootusetutelt võlgadelt saan ühe kolmandiku asemel garanteeritult kaks kolmandikku tagasi. Rõõmu võib ka tunda selle üle, et OR saab siis oma ressurssi kasutada lootusetute võlgade mõtetu tagaajamise asemel nende ennetamiseks.
Investoritele annab see mitmesuguseid signaale:
1) sunniviisilisus
2) oht reeglite järskudeks muutusteks
3) laenudesse investeerimise pikaajaline iseloom nõuab pikaajalist strateegiat; usun, et paljud investorid on oma investeerimisotsused eile ja varasemas minevikus teinud toonaste tingimuste raames, k.a. vastavatesse krediidigruppidesse raha jaotamisel, tänasel juhul ei ole Omarahas kuigi lihtsalt võimalik olemasolevat laenuportfelli likviidseks muuta, mis tekitab olukorra, kus raha ‘jääb kinni’ ning investor ei ole sellelaadsest investeeringust enam huvitatud.

Laenajat väga üldiselt ei huvita kust ta laenuraha tuleb, sest see ei ole tema oma. Peaasi, et tuleb. Investor peab oma raha ja selle pealt teenitava tootluse eest rohkem muretsema, mistõttu lähtun oma seisukohtade esitamisel peamiselt investori perspektiivist.
Camron
Camron, kui sul pole portfeli ORis, siis milleks see targutamine siin? Ning mingit “sotsiaalpangandust” selles õiges tähenduses Eestis ei eksisteeri.
Raika
Kui keeraks natuke emotsiooni maha ja räägiks rohkem numbritest? Mu enda kogemus on siin liiga lühike, et selle pealt midagi arvata. Kindlasti on minusuguseid rohkem. Kas portaal saaks tuua näite mingi nö. keskmise portfelli varal, mismoodi see muudatus investoritele kasulik on, kindlasti olete need asjad üle arvutanud? Näiteks, milline on keskmine laenude pankrotistumise protsent, mis punasesse jõuavad? IP kohta on numbreid liikunud, näiteks siin Camroni blogis: http://isepankur.wordpress.com/2013/10/14/pankrotistumiste-maarad/
Hea oleks teada vastavaid nunbreid ka OR kohta.
Kassakas
Ma ise ei leia, et tegeleksin tarbetu arutlemisega, ent kui Sa nii arvad olema, siis on Sul alati õigus minu postitusi ignoreerida.
Camron
Kassakas
Kui keeraks natuke emotsiooni maha ja räägiks rohkem numbritest?
Investeerinud siin natuke üle aasta, punaste laenujääk pea 1000 euri. Vaatasin nad ükshaaval üle ja selgus, et 2014 aastal on nendelt tegelastelt laekunud kokku 4 (NELI) eurot.
Paluks ka neilt, kes selle muudatuse vastu on, natuke infot, kuidas teil punaste laenudega läheb.
dubow
dubow
Paluks ka neilt, kes selle muudatuse vastu on,
Minu jaoks pole küsimus niivõrd “poolt” või “vastu” olemises, kuivõrd selles, et portaal ühepoolselt otsustab ja sunnib muutma lepinguid ega põhjenda. Senised vastused on olnud vaid üks häma, millest peaks jääma mulje nagu suuri kaotusi kandes tehakse kõik investorite hüvanguks.
p.9
@dubow Mis infot saab inimestelt kes siin isegi kontot ei oma?

@p.9 Eespool tõin välja oma protsendid mis minu jaoks põhjendavad piisavalt uue süsteemi kasulikkusest.

See, kuidas OR kommunikeerub on hoopis teine teema ja siinsetele inimestele ei tohiks üldse korda minna. Numbers talks.
Argumendid a'la “ei saa nüüd ise otsustada”, “stabiilsuse puudumine”, “ebaviiskaus” on kõik bullshitt. Võtke oma tabelid lahti ja lööge numbrid kokku ning rääkige siis.
Kui aga tahate seda, et kõik teid ümmardaksid, teile kummardaksid ja ninnunännutaksis ja näitaksid ilusaid pilte siis viige oma raha panka. Oodata siit midagi analoogset oleks liigne luksus.

Lõppude lõpuks käib jutt mõnest protsendist hapuks läinud laenudest. Fokuseeruda tuleks aga hoopis muule. Siia investeerides arvestas ju igaüks mingi protsendi kahjumiga ja see kuidas seda tühist osa portfellist käsitletakse ei tohiks investori jaoks olla prioriteetne. Kui aga siiski on, siis on ta teinud valesid otsuseid.

Raika
p.9
Senised vastused on olnud vaid üks häma, millest peaks jääma mulje nagu suuri kaotusi kandes tehakse kõik investorite hüvanguks.

Avasime kuu aega tagasi teema, et investorid saaksid mõelda ja tagasisidet anda. Tagasiside oli väga positiivne. Kõik, kes kaasa mõtlesid ja pakutud lahenduse läbi arvutasid, said aru, et uus lahendus on neile kasulik. Isegi 60%-ga on kasulik. Seejärel võtsime vastu otsuse süsteemi muutmiseks. Teatasime ette uue lahenduse tulekust, nüüd anname veel kuu aega järelemõtlemiseks. Oleme korduvalt asja lahti rääkinud. Mida veel peaks tegema? Midagi pole tehtud uisa-päisa, midagi pole jäetud selgitamata.

Isiklikult Teile pole meil õnnestunud Teie ilmumisest saati midagi selgeks teha. Te ei üritagi kaasa mõelda. Seetõttu ei näe portaal Teie postitustele vastamisel enam mõtet.

Lauset, “kes ei taha, mingu ära”, ei olnud mul lihte kirja panna - nii me ei suhtu ühessegi oma klienti. Hetkel siiski tundub, et kui 3-4 inimest siit minema koliks, muutuks õhkkond foorumis palju tervemaks ja konstruktiivsemaks.

Omaraha.ee
arne
Raika, see, et mul ei ole Omarahas portfelli ei tähenda, et mul kusagil portfelli poleks. Umbes sama hea oleks küsida, et mis infot saab Toyotade remondilukksepalt Fordide kohta, ent minu meelest on see meelevaldne arvamus, kuna kahe auto erisused ei ole nii suured, et neile üldpildis ühte moodi läheneda ei saaks.
Samuti ei tasu kommunikatsiooni vaadata kui mingisugust rudimenti minevikust.

dubow, 2014. aasta on vaevu poolteist kuud käinud. OR esindaja on välja toonud, et rusikareegel punaste laenude tagasitiksumise kohta oleks 1-3 aastat peale laenu pankrotistumist. Seega üle aastane portfell peaks parimal juhul alles nüüd hakkama näitama edasiminekut. Teistpidiselt aga 60% sundmüügi puhul on su 1000€ väärt 600€ ehk ülejäänud 400€ tuleb teenida tagasi intressidega. isePankuri andmete näitel on võlas laenude taastumine olnud suhteliselt hea, mistõttu ma olen sunniviisilisuse rakendamisel kahtleval seisukohal.
Camron
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť