• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Soovitused ja meetmed laenajatele.
1. Kui oled laenumaksete tasumisega juba hädas või hätta jäämas, siis ära peida pead liiva alla vaid võta ühendust OR klienditeenindusega. Leiame koos lahenduse.
2. Maksete edasilükkamiselt, mis sisuliselt tähendab maksepuhkust, eemaldasime portaali teenustasu.
3. Automaatse maksepuhkuse tõstsime seniselt kahelt kuult kolmele. Läbi klienditeeninduse oleme valmis lahendama ka keerukamaid olukordi.
4. Pakume võimalust ja ühtlasi soovitame lepinguid refinantseerida / konsolideerida. Eriti neil, kel lepinguid palju. Ka see teenus on protaali poolt tasuta ja ka siin soovitame meie klienditeenindusega nõu pidada.
* OR tehniline lahendus on teatavasti suures osas automaatne. Eelpool loetletud muudatused on lahendatud seadistuste abil. Kui laenajatel või investoritel on häid mõtteid, kuidas kriisi üle elada, siis me hea meelega kuulame neid. Samas tuleb arvestada, et keerukad muudatused vajavad prgrammeerijate sekkumnist ja võivad võtta aega.
* Palume investoritelt mõistvat suhtumist tekkinud olukorda, seda eeskätt küsitava intressi osas. Praegu ei ole õige hetk tulude maksimeerimiseks.
Omaraha.ee
arne
arne
* Palume investoritelt mõistvat suhtumist tekkinud olukorda, seda eeskätt küsitava intressi osas. Praegu ei ole õige hetk tulude maksimeerimiseks.Omaraha.ee
Olukorras, kus vaba raha hulk väheneb kiirelt ja tagatisfondile müüdavate laenude maht samal ajal suureneb järsult, pole ilmselt lootustki, et intressid püsiksid või veel vähem langeksid. Vaba raha vähenemist tasakaalustab veidi küll uute laenude väljastamise vähenemine (märtsi senise mahu põhjal).
olavi
olavi
Ega ahnus äkki meest upakile ei aja?
OR
arne
arne
Kas 13,13% aasta tootluseks (veebruari põhjal) on ahnus? Ja see oli veebruar ja kõik oli veel hästi, eks näis, mida aprill ja sealt edasi näitab, aga ei ole väga ruumi intresside langetamiseks mu arust.
Pealegi ei mõjuta hetke intressimäärad kuidagi juba väljastatud laenude tagasimakseid. Mulle endale tundub, et laenajat aitab kõige rohkem inkassost pääsemine või näiteks igakuise makse ajutine vähendamine (50%?).
olavi
olavi
Teie tootlus ei ole mitte 13,13% vaid 22%. Jutt, mida Te siin ajate, on puhas demagoogia. Ruumi pole Teil mitte intresside langetamiseks, vaid tõstmiseks, sest tõstmisel on piir ees. Äkki müüte oma portfelli meile ära? Saate murest lahti. Leiate kindlasti parema koha investeerimiseks.
Kõik need meetmed, mis eile teatavaks sai tehtud, ongi suunatud eeskätt sellele, et laenajad saaksid pikemaid maksepuhkusi ega satuks inkassosse. Kas Te muretsete ka laenajate pärast? Ei paista küll sedamoodi välja.
OR
arne
Arne, ma oleksin nõus refinantseeringuid laenudes milles osalen mõlema kontoga madalama intressiga toetama. Häda on selles, et uusi laene ei tahaks praegusel ajal madalama intressiga välja anda.

Arendajana pakun, et refin. seade tegemine on paari päeva töö.

Või kuidas saab investor aidata? Võtan postkasti hea meelega head nõu kuidas saame koos paremini Eesti asja teha.
danielsepp
arne
Demagoogiast on asi kaugel.
22%? Kui see vaid oleks nii… 22,3% on viimase 12 kuu XIRR, mida portaal oma statistikas näitab. See number ei ole kunagi tõele vastanud, sest tuleviku makseid võtab see arvesse liiga optimistlikult ning ei võta arvesse seisvat raha.
Veebruari lõpus oli minu portfelli väärtus 1,09% kõrgem kui veebruari alguses, kui see aasta peale teisendada, siis teeb see 13,13%. Lihtne arvutus, ei ole vaja midagi prognoosida, konkreetne fakt. Viimase 12 kuuga on portfell kasvanud 14,69%, korralik number, isiklikult ei kurda (kui kurdaksin, siis ilmselt ei oleks siin investeerinud viimased 7 aastat), aga see ei ole 22, vaata, mis nurgast tahad.
Märts ehk jääb veel samasse suurusjärku, aga aprilli suhtes enam nii lootusrikas ei ole.

Ja praegu muretsen küll, jah, laenajate pärast, seda eelkõige seetõttu, et muretsen oma investeeringute pärast. Küsisin meetmete kohta mitu päeva enne nende avaldamist ja leian, et pakutud meetmed on väga lahjad.
1. see pole mingi meede, see on soovitus ja ei aita kuidagi laenajal tagasimaksetega hakkama saada
2. portaali teenustasu eemaldamine maksepuhkuse taotlemisel? 3 eurot? See küll kedagi ei päästa…
3. pikem maksepuhkus… Kui ma asjast õigesti aru saan, siis tähendab maksepuhkus seda, et pärast maksepuhkuse lõppu ehk siis kolme kuu pärast, peab laenaja tagasi maksma korraga kolme kuu maksed… laenajad, kelle sissetulek järsult langeb, ei saa sellega hakkama… neile oleks abiks just see, kui igakuine makse oleks väiksem…
4. konsolideerimise kohta ei ole arvamust. Kui palju see keskmiselt vähendaks igakuist makset? Kui suur osa laenajaid seda üldse reaalselt kasutada saaksid?
Küsisite investorite mõtteid - pakkusin välja, igakuine tagasimaksete ajutine vähendamine. Miskipärast jäi sellest mulje, et ma ei muretse laenajate pärast…

Aga, kui mu portfelli eest on mingi konkreetne number pakkuda, siis ootan seda huviga. Hinnastamisel võetakse siis ilmselt arvesse tootlust 22%?
olavi
danielsepp
Tere.
Refinn on meil olemas ja see on üsna kasulik abinõu. Seni ei ole me seda väga reklaaminud aga nüüd hakkame. Kasulik asi on ka maksete edasilükkamine ja pole sugugi nii, et kolme kuu pärast tuleb maksta kolm osamakset korraga. Hädas on siin ennekõike need, kel paarkümmend laenu. Nende jaoks on ka kolmeeuroste teenustasude kaotamine suur asi, sest episoode, mille eest tuleks teenustasu maksta, on neil palju.
Mis puutub intressi, siis meie asi on anda soovitusi. Neid me aegajalt ju ikka anname. Käskida me kedagi ei saa. Raha on hetkel tõesti vähe aga mitte seetõttu, et seda oleks massiliselt välja viidud, vaid et seda on vähe juurde tulnud. Vaadake käibeid alates detsembrist ja tehke arvutusi, saate pildi paremini ette. Selge on see, et inimestele on laenu praegu vaja, kuid mitte 35%-ga.
Mida investorid teha saavad? Vähem vinguda! Portaale, mis toimiksid puhtal P2P põhimõttel, peaaegu et enam polegi. Ühisosa laenaja ja investori vahel on ülimalt väike, mistõttu asjade korraldamine nii, et mõlemad pooled oleks kestvalt õnnelikud, ei ole lihtne.
OR
arne
Ma oleks näiteks sellise asjaga nõus, et kõik soovijate laenumaksed (või ka ainult põhiosa maksed) külmutataks 6 kuuks, vajadusel kauem. Kuni taastub normaalne majandusolukord.
Võib mõelda välja ka mingi mõistliku kompensatsiooni selle eest.
Jah, kaotaksime selle aja intressi (või on põhiosa kinni), aga see oleks parem kui portfell kahjumisse lasta - mis minu arvates on väga tõenäoline.
Tänapäevane ühisrahastus pole veel ühtki korralikku kriisi üle elanud ja üks selline on praegu algamas.
peeter82
peeter82
Eeldab progemist aga me kohe uurime, kui keeruline see oleks. Kaks varianti: A. ei maksa midagi, B. maksab intressi.
Mida peate silmas kompensatsiooni all? Kes kellele mida kompenseerib?
Hetkel me ei pakuks midagi kuueks kuuks. Esialgu 2-3, siis vaataks edasi.
* Saate ju aru, et me ei saa seda investoritelt küsima tulla vaid peame ise kiiresti otsustama. Tõenäoliselt see isegi mahub mingi lepingu punkti alla.
OR
arne
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť