Ste na materskej a potrebujete si požičať? Tu vás neodmietnu

Napísané dňa 27.09.2017

Ste na materskej a potrebujete si požičať? Tu vás neodmietnu

Nie každá banka víta matku na materskej dovolenke s nadšením. Minimálne nie v tom prípade, ak ich žiada o pôžičku. Práve matky na materskej dovolenke sú tou skupinou ľudí, ktorí pôžičku získajú v banke len veľmi ťažko. Stalo sa to aj vám? Zistite, kde vás neodmietnu.

 

Mamičky na materskej a banková pôžička? Prakticky nemožné

Nie je žiadne prekvapenie, že materské a rodičovské príspevky sa pohybujú len vo veľmi nízkych sumách. Postarať sa o dieťa a o seba len z tejto sumy je prakticky nemožné. Najmä, ak je matka slobodná, alebo je jej partner nezamestnaný, či nezarába dostatočne. Vtedy často príde na rad uvažovanie nad pôžičkou. Získať ju však nie je v banke vôbec jednoduché. Najmä, pokiaľ mamička nemá čím ručiť.

Podobne ako mamičky sú na tom aj nezamestnaní ľudia bez stáleho príjmu. Bez dokladovania stáleho príjmu vám v banke pôžičku len tak niekto nedá. Bez príjmu totižto nemáte, ako dokázať, že ju budete schopní splácať. Nejde však len o mamičky na materskej dovolenke, nezamestnaných ľudí, ale ani taký živnostník to nemá s pôžičkou vždy také jednoduché.

 

Čo všetko si od vás vypýtajú v banke?

- Banke musíte v prvom rade preukázať, že ste občanom Slovenskej republiky alebo máte trvalý pobyt na území Slovenska,

- dokladovať jej, že budete schopní úver splácať,

- a často bude potrebné aj ručenie, teda požičané peniaze zabezpečíte tuzemskou nehnuteľnosťou.

Samozrejme, podmienky sa môžu v jednotlivých bankách líšiť. Niekde ručenie nie je potrebné, niekde banku nezaujíma, na čo peniaze potrebujete, ale inde zase musíte účel dokladovať. Preto je potrebné si ponuku bánk poriadne naštudovať a vybrať si pre vás to najvýhodnejšie.

 

Na koho sa obrátiť, ak vás banka odmietla?

Máte viacero možností a jednou z nich je aj Finzo.sk. Od nás máte peniaze na účte už do 2 dní, požičiavate si od reálnej súkromnej osoby, ktorá sa rozhodla svoje voľné finančné prostriedky zúročiť tak, že ich investovala do kolektívnych pôžičiek. Výhodou takejto pôžičky je predovšetkým to, že všetko prebieha online.

Na to, aby ste si mohli požičať od Finzo.sk toho nepotrebujete veľa. Stačí, ak máte viac ako 21 rokov, zaregistrujete sa na našej stránke a nedlžíte peniaze žiadnej banke či inej finančnej inštitúcii.

Prihlásiť