Splácajte vašu pôžičku ako hodinky! Ako na to?

Napísané dňa 09.08.2017

Splácajte vašu pôžičku ako hodinky! Ako na to?

Rozmýšľate nad pôžičkou, ale neviete, či budete schopní poctivo a včas splácať? Vaša schopnosť splatiť záväzky sa odvíja od mnohých faktorov. Pozrite sa spoločne s nami, ako si bezstarostne užiť peniaze a netrápiť sa s neschopnosťou splácať.

 

Dôkladne sa pripravte

Vo všetkých veciach musíte mať jasno ešte predtým, ako si požičiate peniaze. Celková suma, mesačné splátky, úroky, ale aj váš príjem a financie, ktoré viete vyčleniť na splácanie pôžičky. To sú všetko premenné, s ktorými musíte počítať.

Nezabudnite myslieť aj na neočakávané výdavky. Po zaplatení účtov a stravy vám ostane 200 eur? A kde sú lieky? Dary, dane, STK, poistky a ostatné veci, ktoré sa platia raz za čas? Pri príprave finančného plánu musíte počítať so všetkými pravidelnými, nepravidelnými, ale i totálne neočakávanými výdavkami.

 

Mám stabilnú prácu?

Nasledujúce tri mesiace budete schopní splácať, no vyjde vám to aj o pol roka? Máte zmluvu na dobu určitú? Istota v zamestnaní je ďalším dôležitým faktorom, ktorý nesmiete podceniť pri prevzatí akejkoľvek pôžičky.

Ak viete, že pôžičku splácať nedokážete, môžete si upraviť splátkový kalendár. Vďaka tejto možnosti sa nemusíte báť sankcií alebo nepríjemného navýšenia úroku.

 

Peniaze sú doma

Základom úspechu je splácať včas. Žiadne odkladanie na poslednú chvíľu. Nastavte si pripomienku, vylepte upozornenie na chladničku, spravte hocičo, čo vám zaručene pripomenie vašu povinnosť splácať.

Ak vám ostali nejaké peniaze navyše alebo ste k nejakým neočakávane prišli (napríklad z predaja na inzercii), odložte ich na splácanie pôžičky. Buď si tak pokryjete napríklad ďalšiu splátku, alebo si ich odložíte pre prípad núdze.

 

Nevychádza to?

Vyškrtajte zbytočné výdavky. V rozpočte každej rodiny sa nájdu veci, bez ktorých sa dá nejaký čas vydržať. Odpustite si jednu návštevu kina, dva večery na pive s priateľmi a peniaze pre pôžičku sa nájdu.

Vyhnite sa úrokom z omeškania. Pripravte si plán, rozvrhnite financie, nastavte si pripomienky a splácajte vždy včas. Len tak si užijete vaše peniaze bez zbytočných nervov.

Prihlásiť