Pôžička bez ručiteľa: výhody a nevýhody

Napísané dňa 11.10.2017

Pôžička bez ručiteľa: výhody a nevýhody

Pôžička bez ručiteľa je obľúbeným produktom bánk aj nebankových spoločností. Tieto pôžičky sú výhodné pre ľudí, ktorí súrne potrebujú požičať nižšiu sumu a nemajú majetok alebo osobu, ktorá by za nich ručila. Samozrejme, aj tieto typy pôžičiek majú svoje výhody aj nevýhody.

Najvýznamnejším plusom pôžičiek bez ručiteľa je práve to, že úver získate bez toho, aby ste museli zapájať tretiu stranu (ručiteľa) alebo sa preukázať nehnuteľnosťou. Medzi najčastejšie poskytované bankové pôžičky bez ručiteľa sa zaraďujú bežné spotrebné úvery alebo trebárs aj študentské pôžičky. Pri nebankovke či u iných sprostredkovateľských portáloch ide jednoducho o úvery bez ručiteľa.

 

Pôžička v banke a v nebankovej spoločnosti

Banky žiadajú, aby sa vaše meno neobjavilo v registri dlžníkov. Obvykle musíte aj dokladovať svoj príjem a mať založený účet v banke, v ktorej pôžičku žiadate. Ak nebudete pre banku dostatočne solventní, pôžičku vám schváliť nemusia. V takom prípade klient strávi niekoľko dní čakaním na peniaze, ktoré nedostane.

V prípade nebankových spoločností či online sprostredkovateľských portálov však doklady nepotrebujete. Väčšina z nich od vás nepotrebuje potvrdenia o príjme, ani nemusí vedieť účel poskytnutia peňazí. Často stačí iba vek nad 18 rokov a trvalé bydlisko na území Slovenska. Peniaze tak máte okamžite a môžete ich použiť absolútne na čokoľvek.

 

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Aj pôžička bez ručiteľa má okrem výhod svoje negatíva. Nesporná výhoda je, ako už bolo spomínané, že nemusíte ničím ručiť. Tento benefit je vyvážený tým, že sa musíte pripraviť na vyššie úroky ako pri pôžičkách, kde máte garanta alebo založený majetok.

 

Pôžičku si treba premyslieť

Keď len už-už čakáte na ďalšiu výplatu a dúfate, že práčka to ešte nejaký ten týždeň vydrží, je pochopiteľné, že budete uvažovať o pôžičke bež ručiteľa. Napriek jej výhodám si to treba premyslieť. Po získaní potrebných peňazí vás ešte čaká niekoľkomesačné alebo až ročné pravidelné splácanie. Preto je vhodné si premyslieť, či ste schopní z každej výplaty zaplatiť aj splátku a ideálne si čosi odložiť aj bokom.

Vianoce už pomaly klopú na dvere. V tomto období si veľa ľudí chce požičať. Ak ste jedným z nich, vyskúšajte to napríklad so sprostredkovateľskou spoločnosťou Finzo.sk. V prípade, že vás zaujíma práve pôžička bez ručiteľa, ste na správnom mieste.

Prihlásiť