Plánujete rekonštrukciu bytu? Zistite, koľko vás to vyjde

Napísané dňa 18.10.2017

Plánujete rekonštrukciu bytu? Zistite, koľko vás to vyjde

Chystáte sa rekonštruovať niektorú časť alebo kompletne celý byt? Neviete, s akými nákladmi máte počítať? V dnešnom článku sa pozrieme, čo vás môže prekvapiť pri rekonštrukcii konkrétnych vecí vo vašom byte a ako túto investíciu znížiť.

 

Bytové jadro

Jedna z najčastejších rekonštrukcií bytov. Preč s umakartom, ideme murovať. Kváder, lepidlá a malta vás môžu vyjsť na 500 až 1500 eur. Všetko závisí od kvality a značky, ktorú si vyberiete. Obkladačky do kúpeľne? Nájdete krásne s cenovkou 4 eurá za meter štvorcový, ale i gýčové, za ktoré pýtajú 25 eur za meter štvorcový. Pri výbere materiálu sa neuponáhľajte a preskúmajte celú ponuku. Rovnaké pravidlo platí pri výbere novej toalety, umývadla a vane.

 

Okná (a dvere)

Okenný profil s 5 komorami, trojsklom a špeciálnym kovaním môže navýšiť cenu okna aj na 500 €. Okno zo „sériového“ materiálu môže zase stáť aj o viac ako polovicu menej. Ak vás nedržia pravidlá paneláku, zvážte aj zmenu tvaru okna, na ktorej môžete ušetriť ďalšie peniaze. V tomto prípade však neodporúčame šetriť na oknách, ale ani na vchodových dverách. Dvere vo vnútri bytu už nemusia byť predražené, no určite nechcete, aby vám zatekalo cez nové okná.

 

Elektroinštalácia

Aký typ káblov chcete a aké silné ističe potrebujete? Spýtajte sa známeho elektrikára alebo sa spoločne s ním vyberte nakúpiť potrebný materiál. S minimálnymi alebo žiadnymi znalosťami sa ľahko necháte v obchode zlákať na zbytočne drahé komponenty, ktoré v byte nemajú čo robiť.

 

Prekvapili vás vysoké výdavky?

Požičajte si cez Finzo. Úver na bývanie nemusíte pýtať len od banky. Prostredníctvom kolektívnych pôžičiek od Finzo si dokážete jednoducho pokryť náklady na nečakané situácie. Rozpočet na prerábku bytu nikdy nebude dostatočne veľký. Mať v rukáve okamžitú pôžičku bez problémov vás môže zachrániť od odkladu prác z dôvodu nedostatku financií.

Prihlásiť