Na čo míňame peniaze najčastejšie? Koniec zbytočným výdavkom

Napísané dňa 13.09.2017

Na čo míňame peniaze najčastejšie? Koniec zbytočným výdavkom

Chceli by ste nasporiť na nové auto alebo dovolenku? Máte v pláne každý mesiac odložiť a investovať nejaké peniaze, no nikdy vám žiadne nezostanú? Pozrite sa spolu s nami na najčastejšie nepotrebné výdavky. Eliminujte notorických žrútov financií a vyhnite sa zbytočnému rozhadzovaniu.

 

Pozor na zlozvyky

Tu treba spomenúť najmä alkohol a cigarety. Nie je nič zlé na tom, ak si občas vyrazíte niekam medzi ľudí, no počas pravidelných večerov strávených v krčme dostane vaša peňaženka riadne zabrať. Podobne je to aj s tabakom. Ak sa ho nedokážete vzdať, skúste si cigarety šúľať. V tomto prípade je však najlepším riešením zbaviť sa oboch týchto zlozvykov.

 

Máte zelenú domácnosť?

Zaťahovanie kohútikov, zhasínanie žiaroviek a vypínanie spotrebičov z pohotovostného režimu vám môže ušetriť nejedno euro. Keby si zrátate všetky faktúry za energie, ktoré ročne zaplatíte, možno sa vám zatočí hlava. Skúste spotrebu energií ďalší rok stiahnuť na 70 %. Je to skutočne jednoduché.

 

Strava ako najväčší žrút

Bežná domácnosť minie najviac peňazí práve na jedlo (keď nepočítame nájom). Suma za jedlo sa však dokáže vyšplhať ešte vyššie v prípade, že sa stravujete bez rozmýšľania. Raňajky v bufete, obed v reštaurácií a večera v pizzérii môže jedného človeka vyjsť aj na 30 eur. Máte 30 eur denne na jedlo? Skúste si spraviť nákup v potravinách za 30 eur a uvidíte, ako dlho z neho dokážete žiť.

 

Nezmyselné výdavky

Tipovanie, počítačové hry, výlety či taxíky. To sú všetko výdavky, bez ktorých sa zaobídete. Odmietate sa vzdať permanentky do posilňovne? Skúste si zacvičiť doma. Máte to do práce len pár kilometrov a vy sa vozíte autom? Dajte šancu vašim nohám alebo bicyklu. Ušetríte a urobíte niečo aj pre svoje zdravie.

 

Dva razy mysli, raz plať

Predtým, než niečo kúpite (drogériu, oblečenie, ale i čokoľvek iné) premyslite si, či to naozaj potrebujete. Ak áno, skúste zvážiť, či to nedokážete zohnať lacnejšie. Takýmto spôsobom môžete ušetriť veľké množstvo peňazí, ale i prísť na to, že si domácnosť plníte zbytočnosťami.

Začnite šetriť ešte dnes. Nasporené peniaze môžete neskôr skvele investovať.

 

Prihlásiť