Ako získať pôžičku, keď v banke nespĺňate kritériá

Napísané dňa 21.08.2015

Ako získať pôžičku, keď v banke nespĺňate kritériá

Poznáme to skoro všetci. Potrebujeme rýchlo peniaze a nevieme, odkiaľ ich vziať. Ak známi nemajú, obraciame sa väčšinou na banky. No ale ani s bankami to nie je také jednoduché. Žiadosť o pôžičku nám môžu skrátka zatrhnúť.

Ak si myslíte, že prídete do banky a peniaze vám určite požičajú, tak sa mýlite. Ak totiž patríte medzi takzvaných rizikových klientov, môžete byť nemilo prekvapení. Mladí ľudia do 27 rokov sú považovaní za rizikových, pretože ešte nemajú také vysoké príjmy a stabilitu, akú banky potrebujú. Ani mamičky na materskej to nemajú ľahké. S ich rodičovským príspevkom banku nijako neohúria.

Pripravte sa na to, že ak navštívite banku, budú od vás požadovať rôzne údaje, ako údaje o príjme, kópiu pracovnej zmluvy, doklady o vašom trvalom bydlisku a pod. Samozrejme, záleží aj na tom, či ste dôchodca, živnostník, pracujúci človek alebo študent. Banky majú svoje tabuľky, podľa ktorých sa riadia. V týchto tabuľkách sú striktne dané podmienky, ktoré musí klient spĺňať, ak si chce požičať peniaze. Denne banky požiadajú o peniaze stovky ľudí, preto si môžu dovoliť vyberať a selektovať svojich klientov.

Na čo míňame požičané peniaze?

Často potrebujeme pôžičku na to, aby sme skonsolidovali svoje úvery, aby sme kúpili či zrekonštruovali byt alebo dom. No taktiež si peniaze požičiavame na vzdelávanie alebo obchodnú činnosť. Ide teda o bežné veci, ktoré potrebuje každý. Peniaze si požičiavame na dôležité veci, nie na rozmary, aj keď to, samozrejme, nie je pravidlo.

Pôžička od súkromnej osoby

Pýtate sa, čo máte robiť, ak vám banka nepožičia peniaze? Nemajte strach, vždy existuje nejaké riešenie. Jedným z nich je pôžička od súkromnej osoby cez finzo.sk – ide o kolektívne požičiavanie, nový a moderný spôsob, ako si požičať bezproblémovo. Oproti bankám vám Finzo vybaví pôžičku rýchlejšie. Peniaze dostanete za naozaj krátku dobu, najneskôr do piatich dní.

Chcem si požičať od súkromnej osoby, čo mám urobiť?

Na to, aby ste získali pôžičku vo Finzo, sa musíte zaregistrovať na našej webovej stránke a nesmiete byť na čiernej listine neplatičov v bankových a nebankových inštitúciách (na Daňovom úrade, v Sociálnej i Zdravotnej poisťovni).

No nič nie je stratené, ak ste istý čas neboli schopní platiť svoje záväzky. V takomto prípade nám pošlete výpis z bankového účtu a my prehodnotíme vašu žiadosť. Sme vám k dispozícií telefonicky, ale aj cez email.

Ak chcete vedieť o kolektívnej pôžičke niečo viac, prečítajte si tento článok.

pozicaj si

 

Prihlásiť