Ako funguje kolektívne investovanie

Napísané dňa 25.08.2015

Ako funguje kolektívne investovanie

Chcete efektívne zhodnotiť svoje voľné finančné prostriedky, ale neviete ako? Vsaďte na model, ktorý funguje vo svete už viac ako 10 rokov – na možnosť kolektívneho investovania. 

Čo je kolektívne investovanie?

Tento pojem by ste našli pod názvami peer-to peer lending, social lending alebo p2p lending. Znamená to jedno a to isté – fyzické osoby požičiavajú voľné finančné prostriedky iným jednotlivcom, a to bez sprostredkovateľa, banky či inej finančnej inštitúcie. Pojem „kolektívne“ signalizuje, že nebudete poskytovať svoje peniaze jednému človeku, ale viacerým ľuďom.

Model kolektívneho investovania prebieha online bez nutnosti poznať dlžníka či stretnúť sa s ním osobne, avšak všetky potrebné finančné informácie o dlžníkovi máte k dispozícii. Bezpečnosť splácania zaistená kontrolnými nástrojmi bonity klientov a inými ochrannými mechanizmami zo strany online platformy.

Prečo sa oplatí? 

Investor získa vďaka vyššiemu úroku vyššiu sumu peňazí ako v bankových inštitúciách. Môže vložiť malú sumu peňazí, čím ide do nižšieho rizika. Navyše sa jeho investícia rozdeľuje medzi viacerých dlžníkov, čo tiež znižuje riziko straty peňazí. Vy sami sa rozhodnete, do akého rizika chcete ísť, keď si vytvoríte svoj investičný profil a to, do ktorých dlžníkov vložíte svoje peniaze.

kolektivne investovanie

Pri nesplácaní pôžičky nemusí riešiť jej vymáhanie on sám, postará sa o to online prevádzkovateľ kolektívnych pôžičiek. V prípade, ak 

dlžník nespláca, po 3 mesiacoch sa pohľadávka predá agentúre a investor získa zo záručného fondu a z odkúpenia pohľadávky značnú časť späť, v priemere 55 – 70 % z istiny. Takto získavate vyššie pohodlie a bezstarostnosť s investíciou. Pohľadávku môžete takisto predať iným 

investorom.

Ako postupovať

Ako prvý krok je registrácia, ktorá je úplne bez poplatkov. Vo svojom investičnom portfóliu si určíte kritériá s požadovaným úrokom, bonitou a dobou splácania pre dlžníkov. Náš automatický systém bude hľadať dlžníkov, ktorí čo najlepšie opisujú vaše požiadavky. Celý proces prebieha transparentne, efektívne a jednoducho.

Aj globálne firmy investujú kolektívne

Do kolektívneho investovania sa zapojili aj globálne firmy, ako je Google, BlackRock alebo Santander. O potenciáli rastu tohto odvetvia svedčí objem požičaných peňazí, ktorý každý rok vysoko vzrastá. Vo Veľkej Británii podporuje tento model aj Britská vláda, ktorá tým chce zlepšiť ekonomiku štátu.

Choďte s dobou a peniaze si jednoducho naklikajte

Svoje peniaze môžete zhodnotiť omnoho efektívnejšie, tým, že preskočíte medzičlánky a získavate úrok priamo od ľudí. Nemusíte nikam chodiť. Všetko vybavíte iba s pomocou internetu. Svoj profil a aktívne investície máte kedykoľvek k dispozícii na svojom profile. Tým predstavuje kolektívne investovanie alternatívu k tradičným modelom a jeho rozširujúci sa potenciál na trhu ho posúva medzi inovatívne finančné modely.

Ak potrebujete získať viac informácií, môžete nás cez portál Finzo.sk kedykoľvek kontaktovať.

pozicaj si

 

Prihlásiť