• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Tere.
Soovime arutleda portfelli müügi teemal. Mitmed on arvanud, et see oleks hädavajalik. Teised jälle, et ärge mingil juhul tehke. Vastaste peamine argument on, et spekulandid lendavad kohe peale. Pooldajate huvi on tekitada võimalus kiireks väljumiseks. Lihtne loendus näitab, et vastaseid on tublisti rohkem kui pooldajaid.
Meie tänane seisukoht on, et avalikku oksjonilaadset lahendust me tegema ei hakka. Kõne alla võiks tulla vaid põhiosa müük fikseeritud hinnaga, näiteks põhiosa jäägist 90-95%, et ei tekiks spekuleerimist.
Omaraha.ee
arne
Järelturg on väga oodatud. Küll aga jääb arusaamatuks, miks ei võiks investorid omavahel rohelisi laene müüa fikseeritud 100% hinnaga. Ostjaid jätkuks ning spekuleerimine oleks samuti välistatud.
Mitmes konkureerivas portaalis järelturg just nii toimib ning sealjuures ilma igasuguste lisatasudeta.
maus
Avalikku oktsionilaadset järelturgu ei poolda, see toob turule spekuleerijad ja juhtub nii nagu Bondoras. Samas võiks olla võimalik investoritel laene/portfelle müüa 100% põhiosa jäägiga (Twino näide). Mina investorina oleksin nõus ostma investoritelt laene 100% põhiosa jäägiga, mille intress ja krediidiskoor vastavad seatud kriteeriumitele.
KMLInvest
Tervist.
Järelturgu, kus on võimalik oma tahtlikult või tahtmatult madala intressi ja või skooriga laene müüa ma ei poolda. See toob Omarahasse spekuleerijad.
Samuti ei näe ma vajadust investorite omavahelisel kauplemisel, sest halvad laenud kompenseeritakse portaali poolt.
Omarahas 5 aastaks laenu andes võiks rahapaigutusel sellise perspektiiviga arvestada aga alati tuleb ootamatusi. Seetõttu võiks investoritel siiski olla võimalus oma positsioonid vajadusel rahaks teha. Mina mõtlen, et portfelli likviidseks tegemine võiks toimuda portaalipidaja vahendusel ning peale portfelli omandamist portaali poolt, täita rohelised laenud läbi automaadi. Teise variandina pakun välja, luua veel üks eraldi nn toode, kus saab osta portfelli tervikuna oksjoni põhimõttel (viimane sobiks ilmselt suurema rahakotiga investoritele). Viimase variandi puhul on ostja poolt miinuseks see, et tuleb osta kõik laenud (s.h. vähem atraktiivsed) aga müüja poolelt on plussiks see, et kogu portfell õnnestub korraga realiseerida.

Järelturul laenude müümisel on ka üks negatiivne aspekt - see suurendab portaali sisse/välja jalutajate arvu, kel pole oma investeerimisplaanid pikaajaliselt läbi mõeldud, mis omakorda suurendab vaba raha jäägi volatiilsust ning see pärsib arengut ja kampaaniate korraldamist,
Senine järelturu puudumine on minu hinnangul Omaraha jaoks olnud pigem positiivne, sest on eraldanud terad sõkaldest. Suurema osa raha on ilmselt paigutanud pikaajalise horisondiga investorid, kes usuvad Omarahasse ning soovivad oma portfelli koos Omaraha kasvuga kasvatada. Vähemalt viimasele üleskutsele tagasisidet andes Arne mainis, et 750 000 euri tuli 3000 lojaalse investori käes. Olen üsna kindel, et ka Omaraha laenuportfellist on 80% rahastatud 20% investorite poolt.

VincentVega
KMLInvest
Mina investorina oleksin nõus ostma investoritelt laene 100% põhiosa jäägiga, mille intress ja krediidiskoor vastavad seatud kriteeriumitele.
Järelturu põhiline eesmärk võiks olla siiski anda võimalus IGAÜHEL oma portfelli IGA KELL rahaks teha. Kui nüüd vaadata mis hinnaga on pakkumused investeerimistingimuste all (näiteks soov osta tagamata laenu 10(8) %-ga, või mis hinnaga täidetakse tagamata laenude ootel pakkumised, siis see vahemik võiks olla pigem alates -/+50%.

Ma ise järelturgu eriti oluliseks ei pea, aga meeldiks kui oleks tehniliselt võimalik osta-müüa. Müüks oma eraisiku alt laenud ettevõtte alla näiteks. Vajadusel leiaks ostja-müüja ka foorumi kaudu.

VincentVega ettepanekud ka väga head!
timo
Allahindlus müügil ei saa olla kellegi jaoks kahjulik. Allahindluse piiramine ei ole mõistlik.
Muus osas on mul ükskõik.
olavi
Spekuleerimise vältimiseks võiks olla võimalus müüa 100% põhiosa ilma juurdehindluseta aga 2,5% vmt vahendustasu portaalile, sest esiteks peab portaal kulutama raha asja välja arendamiseks, käimashoidmiseks ning veel neid laene tagama ka 80%. Võiks olla võimalus nii terve portu müümiseks kui ka osaliseks realiseerimiseks. Mina julgeks palju suuremalt oma kahe hallatava portuga sees olla kui teaksin, et vajadusel saan likvideerida, isegi kui seda võimalust ei kasuta, oleks julgem tunne.
Lenzer
Kõige lihtsam ja turvalisem otsus kõigile - tekitada võimalus müüa ainult terve portfelli korraga (kõik laenud). Ma ei taha samasugust kauplemist, nagu bondoras. Samas tahan, et mul oleks võimalusel vajadusel OR väljuda ja kogu oma portfelli korraga müüa. Alla/juurdehindluse teemas võime spekuleerida. Kokkuvõttes pooldan terve portfelli müüki aga mitte iga ühe 10€ laenu pärast spekuleerimist.
Jummybear
Ilma juurdehindluseta osade müük tundub mõistlik. Millest portaal saaks näiteks 2% endale. Võib panna ka miski ajalise limiidi, et kord 3 kuu tagant saaks midagi müüa. Terve portfelli müük ei tundu ka mõistlik.
wixa
Mõnel juhul võib kogu portfell olla jälle liiga suur, et korraga müüki läheks. Samas osadena leiduks ostjaid. Kui teha, siis ikka nii, et kõigil on seda võimalik kasutada. Pole mõtet valmistada haamrit, millega saab lüüa ainult tolliseid naelu.
Ajaline limiit, mis ei luba laene liiga tihti müüki panna on hea mõte.
olavi
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť