• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Tere.

Suure tõenäosusega läheb esmaspäeval vastu teisipäeva üles uus versioon.

1) Toimub serveri vahetus. Ilmselt pole kellelegi üllatus, et OR on jäänud aeglaseks. Oleme uut versiooni uues serveris juba mõnda aega jooksutanud. Tundub hea.
2) Muutunud on menüüde struktuur. Esimesel korral tuleb mõnd vajalikku kohta ehk veidi otsida, kuid uus lahendus peaks olema lihtsam ja loogilisem. Seoses sellega on muudetud ka tekste.
3) Investeerimisseadeid saab nüüd mitmekaupa allkirjastada, kasvõi kõik kümme korraga.
4) Laenajal avaneb võimalus lühilaene pikendada. Seda saab teha kuu kaupa kas enne või pärast tähtaja saabumist. Enne tähtaega tuleb tasuda investoritele uus intress (täpselt sama mis algselt) ja portaalile lepingutasu. Fondimakset uuesti tasuma ei pea. Kui maksetähtaeg on ületatud, tuleb lisaks eelmainitule tasuda ka viivised ja trahvid. Pikendada saab nii uusi kui vanu lepinguid.
5) Investeeringute vaates oli värvide järgi lepingute filtreerimisel väike tehniline aps. See on parandatud.
6) Lepingu numbrite keeruline süsteem, mis tekitas segadust ja raskendas otsingut, on ühtlustatud.
7) OR skooride ja limiitide süsteemile on tehtud sõltumatu analüüs. Olulisi vigu see ei tuvastanud, kuid mõned soovitused meile siiski anti. Need on juba rakendatud.
8) Teatavasti lisandus umbes kuu aega tagasi taustauuringusse Julianus inkasso andmebaas. Oleme tulemusega rahul.
9) Parandatud on ka viga, mida kirjeldab foorumis kasutaja “viperxxl”: https://omaraha.ee/et/forum/topic/327/

Omaraha.ee
arne
Tore, ootan huviga. :-)
procyonlotor
procyonlotor
Tore, ootan huviga. :-)

+1
Sull_S
arne
4) Laenajal avaneb võimalus lühilaene pikendada.

Kui pikk oligi OR mõistes lühilaen?
keijor
keijor

Lühilaenud on ühekordse tagasimaksega 30-, 60- või 90-päevased laenud.
Omaraha,ee
arne
Kas on ka kuidagi piiratud, mitu korda üht ja sama lühilaenu pikendada saab?
stonecutter
stonecutter
Kas on ka kuidagi piiratud, mitu korda üht ja sama lühilaenu pikendada saab?

Hetkel me pikendamiste arvu piiranud ei ole. Tõepoolest, väike vastuolu investorite soovidega siin on, kuid loodetavasti on selles lahenduses positiivset tublisti rohkem kui negatiivset. Kui siiski peaks juhtuma, et investorid pole rahul, siis näeme kahte lahendust: 1) seame pikenduste arvule piirangu; 2) laseme investoril linnukesega seadistada, kas ta on pikendamisega nõus või mitte. Viimane variant tähendab sisuliselt seda, et kui kasvõi üks investor ei luba, siis lepingut pikendada ei saa. Aga hakkame pihta, eks siis paistab.
Omaraha.ee
arne
Kui pikendamiste arvu ei piirata, siis pole enam vahet, kas võtta 30+% pikk laen või 20+% lühilaen ja hakata järjest pikendama. Milleks siis kõrgema intressiga laenu võtta?

Lühilaenudel on praegu märkimisväärselt madalamad intressid kui pikkadel. Mina näen siin peamiselt 2 põhjust:

A) Investorid ootavad pikisilmi pikemate laenude puhul intresside tõusu ning seetõttu on ajutiselt valmis raha pigem madalama intressiga lühiajaliselt välja andma, et mitte oma vaba raha siduda pikematesse laenudesse oma ootustele allajääva intressiga.
B) Lühilaenu hapuks minemise määr näikse olevat palju madalam kui pikematel.

Kui tekib lõputu lühilaenude pikendamise võimalus, siis nimetatud põhjus A kaob ära ning tõenäoliselt tõusevad lühilaenude intressid teiste laenudega võrreldavale tasemele. See aspekt mulle meeldiks.

Hapude laenude % hakkab lühilenude puhul ilmselt esialgu langema, kuna põhiosa maksmist saab nii kaua edasi lükata, kuni laenaja intresse maksta suudab. See võimaldab aga laenajal end senisest rohkem suuremasse võlapuntrasse laenata, enne kui probleemid ilmnevad. Ja see aspekt mulle üldse ei meeldi.


Kokkuvõtteks:
Loodan, et pikendamise võimalus ei teki tagasulatuvalt (juba välja antud laenudele)!
Minu ettepanek oleks piirata pikendamise lubatud kogukestvust kuue kuuni.
See et pikendamise keelamisele tekiks igal üksikul investoril “vetoõigus”, mis võimaldaks ühel investoril keelata terve laenu pikendamise, oleks nonsenss ja muudaks muudatuse täiesti mõttetuks.
stonecutter
stonecutter
Loodan, et pikendamise võimalus ei teki tagasulatuvalt (juba välja antud laenudele)!

Tekib kõigile laenudele, ka vanadele.
Omaraha.ee
arne
arne
Tekib kõigile laenudele, ka vanadele.
Omaraha.ee

Kehtivad üldtingimused lubavad lühilaenu pikendamist ühe kuu võrra. Sellele allkirja andes arvasin, et 90-päevane laen võib küll muutuda 120 päevaseks, aga mitte pikemaks. Nüüd siis selgub, et seni välja antud lühilaenud võivad laenaja soovi korral kujuneda ka 36-kuulistest laenudest pikemaks. Veider paradoks on aga see, et 6-kuulised laenud lõppevad samas õigel ajal.

Saan aru, et iga lühilaenu pikendamise eeldus on laenaja poolt korralik maksekäitumine ning pikajalisel investoril peaks sellest pigem rohkem rõõmu olema. Siiski tundub kasutajatingimuste selline tõlgendamine portaali poolt pehmelt öeldes äärmiselt meelevaldne.


Miks ma selle üle virisen, on sellest, et olen oma eraisikukontole laekunud tagasimakseid viimasel paaril kuul just nimelt lühilaenudesse suunates madalama intressiga “edasi veeretanud”, et iga mõne kuu tagant sedasi kogunev summa välja võtta ja ettevõtte konto alt tagasi sisse tuua. Kui nüüd peaks hakatama massiliselt soodsalt saadud lühilaenusid pikendatama, siis mu eraisiku raha jääb siia kauemaks kinni kui ma arvestanud olen.

Tehke uute laenudega, mis tahate, aga minu meelest ei tohiks vanadele laenudele rohkem kui 1-kuulist pikendust anda.
stonecutter
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť