• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Vahetult enne muutust oleks 901-1000 grupilt tagasi saanud 40%, 801-900 30%. Nüüd saab mõlemalt 30%. Arvan, et ka 1% on liialdus. Samas keskmine sissemakse suureneb ca 10% (1,8>2%). Kui olete seni müümisega oodanud, siis oodake veel. Meil on tagatisfondi osas plaanis veel teisigi meetmeid, mis peaksid väljamakset suurendama.
Omaraha.ee
arne
Ootan endiselt vastuseid oma eelmises postituses küsitud küsimustele. On neid loota või jäi vastamata, sest ei ole veel neid võtta kuskilt?
RahaFoorum
Rahafoorum
Tulumaks eraisikutel on kassapõhine. Maksukohustus on isikul kelle nimel on konto maksustamisperioodil (eeldatavalt on isiku kontol olevad investeeringud isiku enda omad).
Probleem tõusetub eelkõige siis kui konto üleandmine toimub maksustamisperioodi sees (ehk suvalisel kuupäeval kalendriaastal).

Omaraha poolt on vaja anda info üleandmise kuupäevaks laekunud intresside ja viiviste osas eelmisele konto omanikule. Edasi, sellest kuupäevast alates kuni kalendriaasta lõpuni on laekunud intressid ja viivised uue kontoomaniku tulu (ja maksukohustus).
Kui konto üleandmine toimub 16.oktoobril siis 1.jaanuarist 16.oktoobrini on nö minu tulu ja 17.oktoobrist 31.detsembrini on lapse tulu.
ipc
ipc
RahafoorumTulumaks eraisikutel on kassapõhine. Maksukohustus on isikul kelle nimel on konto maksustamisperioodil (eeldatavalt on isiku kontol olevad investeeringud isiku enda omad).Probleem tõusetub eelkõige siis kui konto üleandmine toimub maksustamisperioodi sees (ehk suvalisel kuupäeval kalendriaastal).Omaraha poolt on vaja anda info üleandmise kuupäevaks laekunud intresside ja viiviste osas eelmisele konto omanikule. Edasi, sellest kuupäevast alates kuni kalendriaasta lõpuni on laekunud intressid ja viivised uue kontoomaniku tulu (ja maksukohustus).Kui konto üleandmine toimub 16.oktoobril siis 1.jaanuarist 16.oktoobrini on nö minu tulu ja 17.oktoobrist 31.detsembrini on lapse tulu.

Seda ma silmas pidasingi, et kas omaraha seda võimaldab?

Teise asjana on siiani lahtiseletamata see, kuidas sealt kontolt väljamakseid siis teha saab lõpuks, kui lapse kontole raha kanda ei saa.
RahaFoorum
RahaFoorum
Konto lapsevanema nimel:
1. punkt - Oluline on teada, et konto on Sinu, mitte lapse oma, seda koos kõigi kohustuste ja õigustega.

Mis see siis peaks tähendama? Sisuliselt peaks ju mul õigus olema raha sealt enda arvele kanda või ei ole nii?
Või näiteks kui laps saab täisealiseks ja ei soovi OR kontot luua aga tahaks kogunenud raha väljavõtta (või õigemini mina sooviks seda teha, sest konto ju kuulub mulle!), miks ma peaks selle konto talle üle andma?

5. punkt - •Võid anda lapsele volituse omanimelise konto haldamiseks. Sel juhul haldate kontot kahekesi, kuid see kuulub ikkagi Sulle.

Mis moodi siis väljamaksed toimuma hakkavad? Enda kontole ei saa väljamakset teha ja “kuhu iganes” ka ei või? Et, sisuliselt kui lapsel OR kontot ei ole jääbki see raha seal lõpmatuseni “tiirlema”, eeldusel, et tagasimaksed lähevad uuesti investeeringutesse?


Ootan ka ikka veel vastust sellele küsimusele, mis kattub põhimõtteliselt RahaFoorumi küsimusega.
Sull_S
Sorry, me ei saa enam aru, millistele küsimustele vastuseid oodatakse. Täpsustage palun!
Paljuski tundub tegu olevat arutelu ja probleemide genereerimise, mitte küsimustega.
Tulumaksu osas ei ole muutunud ei seadused ega meiepoolsed tõlgendused. Konto ülekandmise ja raha väljakannete osas ei tohiks samuti mingeid põhimõttelisi probleeme olla. Tõsi, kõik tarkvaralised lahendused ei ole veel valmis, aga lähima paari kuu jooksul vist ei hakka veel keegi üleandmisi tegema.
Aga palun siis täpsustada küsimusi!
Omaraha.ee
arne
Millal saab oma eri profiilide kontode vahel ülekandeid teha?
susla
Ilmselt peate silmas kasvukonto üleandmist lapsele. Sel aastal me seda teha ei jõua, järgmise aasta esimese poole sees aga kindlasti. Lahendused on põhimõtteliselt olemas aga hoiame silmad-kõrvad lahti, kui kellelgi on häid mõtteid, andku teada.
Omaraha.ee
arne

susla
Millal saab oma eri profiilide kontode vahel ülekandeid teha?

arne
Ilmselt peate silmas kasvukonto üleandmist lapsele. Sel aastal me seda teha ei jõua, järgmise aasta esimese poole sees aga kindlasti. Lahendused on põhimõtteliselt olemas aga hoiame silmad-kõrvad lahti, kui kellelgi on häid mõtteid, andku teada.Omaraha.ee

Arvatavasti mõtles kasutaja “susla” ikka seda, et millal või kas üldse tuleb võimalus oma virtuaalkontolt lapse kasvukontole raha kanda.
Hetkel saab ju ainult seda teha panga ülekandega.
Sull_S
Sull_S
Just. Seni olen kasutanud ühte oma konkreetset investeerimiskontot lapsele mõeldud rahaga investeerimiseks. Nüüd oleks vaja selle finantsid saada kasvukonto alla.
susla
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť