• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
ipc

Igal juhul olukord, kus laenaja max limiit kehtib iga laenu puhul eraldi on kasutu, kui laene võib piiramata arv kordi taotleda (arvestades üldist limiiti kasutaja suhtes).


Minu teada ei pea see väide paika. Laenaja saab kokku laenata oma limiidi ulatuses. Seejuures laenude arv ei mängi mingit rolli.
Seejuures ei pane automaat ka ühte laenajasse kokku rohkem kui tema skoorile on investor määratlenud. Ise pakkudes võib seda loomulikult eirata.
Seega tundub see arutelu pseudoprobleemina.
Oosmo
Tere.
Probleem näib olevat selles, et investor seadistab mitu paralleelset seadet, paneb kõigile limiidiks 20 € ja on siis üllatunud, et korraga läheb välja N x 20 €. Just nii see aga mõeldud ongi.
Omataha.ee
arne
Oosmo
...
Seejuures ei pane automaat ka ühte laenajasse kokku rohkem kui tema skoorile on investor määratlenud...


Paralleelselt mitme investeerimis seadistuse puhul paneb automaat max summa mitu korda(iga tingimustele vastava seadistuse eest). Vähemalt toimub sedasi kasutaja esmase laenu puhul. Seda asjaolu tasub teada.

:) kas see on pseudoprobleem või mitte jäägu igaühe otsustada.

Kui utreerida näidetega:
kolm profiili neist igaühel viis seadistust - kui seadistused erinevad üksteisest ainult intressi poolest siis on teoreetiliselt võimalik, et ühte laenu investeeritakse 15*max limiidi jagu.
ipc
Selles ju asja mõte ongi - paralleelsete seadetega läheb kas ainult madalamast või mõlemast. Kui tahad, et alati ainult ühest läheks, siis kuidas saaks automaat iialgi eelistada sinu kõrgemat seadistust täpselt samasugusele laenule samal IK-l olevatest vahenditest, kuidas selline olukord üldse tekiks?
ella
ipc'le
Ka siis kui intressid on täpselt samad, on 15*max variant võimalik.
Omaraha.ee
arne
ella
Selles ju asja mõte ongi - paralleelsete seadetega läheb kas ainult madalamast või mõlemast. Kui tahad, et alati ainult ühest läheks, siis kuidas saaks automaat iialgi eelistada sinu kõrgemat seadistust täpselt samasugusele laenule samal IK-l olevatest vahenditest, kuidas selline olukord üldse tekiks?


See kuidas masin aru saab millise pakkumise peab tegema on masina progemise küsimus.
Kui masin ei suuda otsustada mõne kriteeriumi pinnalt millist pakkumist teha siis tuleb inimesel otsus teha.
Inimene on võimeline aru saama, et tahab investeerimist ühte isikusse piirata 50€ga ning teebki pakkumise enda jaoks sobivaima intressiga ning just 50€ses summas.
;)
ipc
Nojaa, minu loogika järgi peakski siis tegema samale-laenule-samale-skoorile pakkumisi selliselt, et nende paralleelseadistuste summa annaks kokku niisuguse numbri, mida ollakse valmis ühte laenajasse panustama.

St kui tahad ühte isikusse panna max 50€ siis teed ühe seadistuse nt 30€ ja teise 20€ või 25€ ja 25€ või 40€ ja 10€ või mistahes muud sellised variandid.

ella
Oosmo
[quote=raull]Ma sooviks lisavõimalust automaatsele pakkumissüsteemile, mis ei teeks kontolt ühtegi investeeringut kasutajasse kellel on üle X arvu aktiivseid laenulepinguid.

Mõistagi X peab olema konkreetse investori poolt seadistatav.

See oleks hea viis investoritel oma riske piirata, sest mulle isiklikult ei tundu kuidagi mõistlik kui inimesel on korraga üleval üle mõne selline intressiga kohustuse.

See vähendaks ka võimalust uusi ja uusi laene siin keskkonnas võtta vanade tagasimaksmiseks, samas ise lumepallina probleemi kasvatades.

Avalikult nähtavatel laenutaotlustel on tihti inimesed kellest mõnel on isegi üle kümne aktiivse laenu.


Minu arusaama kohaselt piirab seda OR poolt laenajaspetsiifiline laenusumma limiit. Olgu seal sees siis väikseid laene kuipalju tahse. Vähemalt automaat jälgib seda limiiti. Ise pakkudes võib seda vist ületada? [/quote

Laenusumma limiit lubab laenu juurde võtta niipalju kui sul eelnevatest laenudest on tagasimakstud laenude põhiosa ja ei arvesta laenude tegelikku tagasimaksete suurust.Seega kui mõnel laenajal laene neljakümne juures, siis tema tegelik tagasimaksete suurus juba mitmekordne.
kaidokas
ella
Nojaa, minu loogika järgi peakski siis tegema samale-laenule-samale-skoorile pakkumisi selliselt, et nende paralleelseadistuste summa annaks kokku niisuguse numbri, mida ollakse valmis ühte laenajasse panustama.

St kui tahad ühte isikusse panna max 50€ siis teed ühe seadistuse nt 30€ ja teise 20€ või 25€ ja 25€ või 40€ ja 10€ või mistahes muud sellised variandid.


Saan Teie loogikast aru.
Omaraha arendajaid võib ka mõista kuna nemad kujundavad teenust oma nägemuse järgi.

Minu loogika oli pigem järgmine:
Näiteks on kaks erinevat (konto)seadistust 12kuulistele laenudele, mis erinevad intressi poolest vastava skooriga klientidele.
1) 30%
2) 40%

Variant 1 ehk 30% rakendub nendel juhtudel, kui laenaja pakutav intressimäär on sellest kõrgem, kuid madalam variandis 2 määratud intressist.
Variant 2 rakendub nendel juhtudel, kui pakutav intressimäär on 40% või üle selle.
Mõlemal juhul lisab profiil min summa 10€ kuni max summa (investori määratud) piiridesse jääva summa vastavalt pakutavale vaba raha suurusele ja investorite arvule ehk prioriteedi järgi (madalam intress, kõrgem boonusemäär jms)
:)
p.s Investeerida saab ka loomulikult praeguse seadetega.
ipc
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť