• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
arne
Kõige olulisem vahe on selles, et ühel juhul satub inimene võlglaste nimekirja, teisel juhul jääb puhtaks. Olukordi, kus laenaja palub oma maksegraafikule ajutist leevendust, tuleb ette vaat et iga päev ja meil puuduvad mõistlikud võimalused nende olukordade menetlemiseks. Mainitud idee oleks üks lihtsamaid ja dünaamilisemaid.

Ma ei saanud eelnevast päris täpselt aru, mida tähendab “maksegraafiku ajutine leevendus”? Kas siis üldse ei maksta või makstakse ainult intressi või mingi muu süsteem? Ja kui ajutine see olla võiks?

arne
Mõned investorid on miskipärast arvamusel, et kohe kui laenaja võlgu jääb, tuleb talle kaikaga turja karata ja viiviseid-trahve väänama hakata. Meie päris nii ei arva.

Praegu on viiviste protsent nii väike, et seda küll turja kargamiseks nimetada ei saa. Viivise eesmärk on motiveerida õigel ajal maksmist. Olen enam kui kindel, et suurem enamus praegustest kollastest on niisama muidusööjad, mitte tõsistes finantsraskustes inimesed.

Muidugi oleks hea kui saaks leida lahenduse tegelike probleemidega inimestele laenupuhkuse andmise näol. See ilmselt vähendaks ka halbade laenude osakaalu. Kuid kaldun arvama, et seda võivad kurjasti ära kasutada teised, kellel lihtsalt ei ole tuju maksta. Lahendus siinkohal oleks ilmselt, eelnevalt mainitud, manuaalselt taotluse läbivaatamine/hindamine. Kuid kuidas on võimalik kindlaks teha, et inimesel on päriselt probleemid ja ei aja niisama mulli?

Kõige negatiivsemana näen olukorda, kus inimene ei maksa laenupuhkusel olles mitu kuud mitte midagi. Ja siis loodab, et tulevikus äkki hakkab paremini minema. Investori poolt vaadatuna raha seisab ja suure tõenäosusega võib mitme kuu pärast sellest ikkagi ilma olla. Natuke parandaks olukorda, kui intressid ikkagi jookseksid, kuid ei tea, palju sellest inimestele abi võiks olla.
veigo18
veigo18
mu arust pole kollased mingi probleem, mind isiklikult ei häiri need üldse, sest niikaua kui nad punaseks ei lähe, saan ma oma raha kätte, väikese viivitusega ja väikese lisatuluga…
olavi
arne
Arne.

Mina olen kuni 48 ja 60 k laenudesse investeerimisest huvitatud. Ootan pikisilmi.
VincentVega
Vastan veigo18-le.

Meilt küsitakse kahte sorti maksepuhkust - kas ei taheta teatud kuude jooksul maksta midagi või siis ollakse nõus tasuma ainult intressi. “Ei midagi” variant ei meeldi meile üldse, teine on hakanud meeldima. Tetavasti saab lühilaene praegu pikendada nii, et maksad ära täiendava ühe kuu intressi ja pikendamistasu, mille peale süsteem lükkab maksekuupäeva ühe kuu võrra edasi. Sellega me teatavasti alles alustasime, tänaseks on pikendatud ühtainsat laenu.
On tekkinud mõte, et täpselt samal moel võiks saada pikendada pika laenu üksikuid makseid – maksad täiendava intressi ning pikendamistasu ja maksetähtaeg lükatakse kuu võrra edasi. Järgmisel kuul tuleb seega maksta korraga kaks osamakset. Hea on see, et igal juhul peab pikendaja midagi maksma. Halvem see, et kui pikenduste arvule üldse mingeid piiranguid ei seata, võib see kesta lõputult. Siin omakorda on hea see, et investor teenib kogu aeg tulu, halb see, et põhiosa ei laeku ja keegi ei tea, millal leping tegelikult lõppeb. Kui õnnestub mõistlikud piirangud välja mõelda, siis üldse ei salga, et selline lahendus meeldiks meile.

Mis puutub Teie teise teemasse, siis nagu “olavi” juba vastas, nii ka meie arust ei ole see probleem. Viivis on meil teatavasti võrdne intressiga ja kõigele lisaks ei võta me sealt oma vahendustasu 20%. On seda vähe või palju, selle üle võib lõputult vaielda. Meie arvame, et parasjagu. Teie muidusööja jutuga ma absoluutselt nõus ei ole. Tõstame viivise kolmekordseks ja uskuge mind, me ei näe neid inimesi enam kunagi. Mõõduka viivise teenimine on investorile ju ilmselgelt kasulik.

Omaraha.ee
arne
arne
maksad täiendava intressi ning pikendamistasu ja maksetähtaeg lükatakse kuu võrra edasi. Järgmisel kuul tuleb seega maksta korraga kaks osamakset.

Pikendamistasu jääks ilmselt Omarahale ja kui suur see võiks olla?

Tundub mõislik süsteem, kui pikendada saab maksimaalselt 2-3 kuud aasta kohta. Arva, et sealt edasi võib tekkida probleeme kogu eelnevalt maksmata põhiosa korraga tasumisel.
veigo18
Arne: On tekkinud mõte, et täpselt samal moel võiks saada pikendada pika laenu üksikuid makseid – maksad täiendava intressi ning pikendamistasu ja maksetähtaeg lükatakse kuu võrra edasi. Järgmisel kuul tuleb seega maksta korraga kaks osamakset.

Mis selle tegevuse point on laenajale? Kui ta just punasesse kohe kohe ei lähe,et laen sissenõutavaks muutuks(enne seda siis kähku pikendada laenu ja agooniat).
Aga pole ju mingit mõtet laenu pikendada kui viivises olek on sama kallis kui intress.
Ainult siis näeks ma sellisel tegevusel mõtet kui laenu saaks edasi lükata nii,et laenu lõpptähtaeg muutuks ühe kuu võrra pikemaks ehk,et järgmine kuu ei peaks mitte 2 kuu makset korraga tegema vaid ikka ühe nagu tavaliselt.
See kui järgmine kuu vaja 2 kuu maks korraga maksta ei muuda laenaja seisukohalt mitte midagi paremaks,pigem halvemaks..
jarzzz
jarzzz
Mis selle tegevuse point on laenajale?

Lepime hakatuseks kokku, et enamus laenajaid, kes maksmisega hädas, ei ole pätid. Ka ei ole nad agoonias. Neil on ajutised raskused, millele nad lahendusi otsivad. Kui neid sel hetkel mõistlikul moel aidata, siis enamasti probleemid lahenevad.

Minu poolt pakutud skeemis peab laenaja maksma ühe kuu intressi, mille investor kohe tasku pistab. Kes petma on tulnud, see seda makset ei tee ja skeem ei rakendu. Isegi kui leiduks mõni, kes nii toimiks, selguks tema tegelik motiiv kuu aega hiljem. Pole ju suur probleem.

Pakutud skeem tegelikult ju võimaldabki tervet laenu edasi lükata, ainult et ühe makse kaupa. Isegi kui lubada edasilükatud olekusse korraga max kaks makset, siis saaks kaks esimest edasi lükata, kuu aja pärast ühe ära maksta, teist jälle edasi lükata. Nii pikenebki lõpuks terve laen. Kui max oleks 3-5, tekiks suur hulk kasulikke kombinatsioone.

Nüüd viivisest. See, et viivise määr on meil võrdne intressiga, ei tähenda ju ometi, et võlas olemise eest ei pea juurde maksma. Laenaja maksabki sama määraga, investor aga teenib meie vahendustasu võrra rohkem.

Omaraha.ee
arne
48- ja 60-kuised laenud lisanduvad mai alguses, umbes 5. kuupäeval.
Omaraha.ee
arne
arne
48- ja 60-kuised laenud lisanduvad mai alguses, umbes 5. kuupäeval.

On juba pikemad laenud silmapiiril?
veigo18
veigo18
On juba pikemad laenud silmapiiril?

Homme õhtul anname infot.
Omaraha.ee
arne
Suma pôžičky:
Doba trvania pôžičky:

Splátka:

Získajte ponuku za pár minút!

* Vzor ponuky

Prihlásiť