• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Tere kõigile!

Nagu näete, on vaba raha palju. Ka taotlusi on palju, kuid et intressid on kõrged, siis tehinguks ei lähe ja raha lihtsalt seisab. Soovitame intressid kriitilise pilguga üle vaadata. Eeskätt käib see soovitus just pikemate laenude kohta.

Lähipäevil alustame pikemat ja jõulisemat laenajatele suunatud kampaaniat. Esialgne plaan on aasta lõpuni. Meil on ka üks uus toode - Kasvufond - soovitame sellega tutvuda!

Omaraha.ee
arne
Kus kohast Kasvufondi kohta infot leiab?
Raika
Hommikul paneme üles.
arne
Tõepoolest on toimunud vaba raha hulga hüppeline tõus, samas laenude väjlastamise tempo pole langenud (nt Novembri lisandunud laenumahtu vaadates). Kust see vaba raha siis tuleb… Olen mõtisklenud, et kas võib olla tegu mõne suure investeerimisportfelli lisandumisega ja võib oodata mingil hetkel olukorra normaliseerumist? Ilmselt portaal ei saa nii täpselt kommenteerida, eks elu näitab.
LehmanBrothers
Üht-teist ikka saame kommenteerida ja teeme seda meeleldi. Vaba raha kogus ületas 100'000 piiri juba mitu kuud tagasi. Ühtegi “ebamõistlikult” suurt laekumist olnud ei ole, kõik see on kogunenud jupphaaval.

“Olukorra normaliseerumine” on muhe väljend. Meie prognoos ütleb, et seda siiski lähiajal ei juhtu. Vastupidi, märgid näitavad, et juba sel nädalal peaks vaba raha kogus kasvama 150'000 kanti.

Omalt poolt suurendame laenajatele suunatud reklaami mahtu. See juba toimib väga erinevates kanalites ja esialgne plaan on jätkata vähemalt märtsi lõpuni.

Investoritelt loodame, et vähendataks pikkade laenude (24 ja 36 kuud) intresse ja seda eriti 900+ ja 800+ gruppides. Andsime ka uue soovituse, kõigis gruppides 27-30-36-40%, kuid kuna “vanad kalad” seda eriti millekski ei pea, siis avalikult teada ei andnud. Nõudlus pikkadesse laenudesse on suur, intressid aga liialt kõrged.

Oleme oma kommentaarides hoidnud stiili, et enne munemist kaagutama ei hakka. Aga kui juba jutuks läks, siis anname teada, et juba sel nädalal läheb üles paar olulist muudatust. 1) laenulepinguid saab nüüdsest allkirjastada OR PINN'iga. See peaks lisama kliente, kes ID'kaarti ei kasuta. 2) Laenaja vaade muutub moodsamaks ja mugavamaks. 3) Lisaks läheb üles uuendatud statistika, mis ei ole küll viimane versioon aga tulevik, mille kaotamise üle siin valjuhäälselt protesteeriti, ja mitmed valikud tulevad tagasi.

Omaraha.ee
arne
See pakkumine natuke madala võitu. Ehk et kui OR teeks muudatuse ja ei võtaks investeeria taskust 20% vaid vähem ning lisaks oma kasuks laenulepingu tasu siis langeksid ka intressid. olen vaadanud siit ja sealt ja alla 36% iseenesest ma ei tahaks langetada. Samas ma peaksin suhteliselt suureks riski grupiks ka 900+ sest paljud noored on ju automaatselt sellises grupis kuid ei tea kunagi ette mis on nende maksekäitumine. Pigem usaldan inimesi kellel on olnud jamasid kaelas kuid kes on nendest välja rabelenud. Tavaliselt sellised inimesed naljalt jamadesse ei satu enam.

Ehk oleks tuleviku peale mõeldes lahenduseks see et laenaja saab otsustada kuidas laenab. Kas natuke suurem intress või siis omakorda suur laenulepingu tasu.
margsu
margsu
Ehk oleks tuleviku peale mõeldes lahenduseks see et laenaja saab otsustada kuidas laenab. Kas natuke suurem intress või siis omakorda suur laenulepingu tasu.
Ma ei poolda laenajale laenamisega kaasnevate fikseeritud kulude tõstmist, neid on juba praegugi täiesti piisavalt. Olen ka huvitatud, et laenamistegevus oleks kasumlik niin laenajale kui ka Omarahale, et portaali kasvatamine/arendamine oleksid tagatud.

Kui intressid tunduvad liiga madalad siis tuleb oma vara kusagile mujale investeerida. Nii lihtne ongi.

Pealegi ei ole laenuintress ja reaalselt saadav tootlus lineaarses sõltuvus. Pigem sigineb intresside langemisel portaali parema kvaliteediga laenajaid, kellega on probleeme vähem.
procyonlotor
margsu
Samas ma peaksin suhteliselt suureks riski grupiks ka 900+ sest paljud noored on ju automaatselt sellises grupis kuid ei tea kunagi ette mis on nende maksekäitumine.

See väide ei vasta tõele.
arne
Tahtsin samuti rääkida skoorimisest. Need omaraha soovitatavad intressid võiksid olla investori jaoks täiesti atraktiivsed, näiteks paremuselt teise skoorigrupi (801-900) puhul 30% koguintress, millest 24% jääb kätte. Aga skoorimine tekitab küsimusi.

Taotlesin huvi pärast 2000 € laenu ja loetud sekunditega omistati mulle krediidiskooriks 885. Seda ilma igasuguse sissetulekute või olemasolevate kohustuste kontrollita. Võin vihjeks öelda, et ametlike laekumiste järgi on mu palk miinimumi ja laenukoormus 100% lähedal. Kas keegi soovib anda minusugusele 24% laenu? Mina küll ei sooviks.

Sellest ma järeldan, et kõik alla 901 jäävad skoorid (kui mitte isegi kõrgemad) on tegelikult kõrge riskitasemega. Ja kõrge riskitasemega laenu puhul on ju ometi õigustatud küsida kõrget intressi? Muidugi, suuremate pankade pakutava 16% kõrval see 24% tundub kõrge intress, aga pankades eelneb sellise laenu väljastamisele põhjalik peedistamine taustakontrollis ja tihti ka teatud lisatagatis.

Omaraha võiks kaaluda skoorimise muutmist, nii et üle 801 skooriga isikutel oleks juba kontrollitud sissetulek ja laenukoormus.
LehmanBrothers
Kas Omaraha ütleb kui suur on välismaalastest investorite osakaal? Peale välisraha saabumist ühe teie konkurendi portaali langesid sealsed intressid ebaatraktiivsele tasemele. Ka siin on näha äkilist intresside langust. Eriti otsepakkumiste osas.
Raika
Loan amount:
Loan period:

Repayment:

Get an offer within few minutes!

* This is a representative offer.

Log in