• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
Max 30% ja vahendustasu 25% tundub mõeldav - selline plaan on hea.
Lisan veel et viimastel päevadel 30%+ intressiga hakkasid ka mõned 800+ kaheaastased laenud välja minema.
romanvas
arne
Intresse me saame jõuga langetada. Te võibolla ei tea aga on olemas piir, millest kõrgemat intressi seadistada ei saa. Hetkel on see 35%. Saame panna näiteks 30% või 25%.
Loomulikult Te võite platvormi omanikuna seada intressimääradele selliseid lagesid nagu soovite. Aga tänases olukorras, kus ka kõik teised ühisrahastusplatvormid võitlevad likviidsuse pärast ei ole netointresside jõuga langetamine kindlasti lahendus. Vaata kus suunas tahad, laenukontorid ja pangad täna mitte ei vähenda, vaid suurendavad intressimäärasid, kuna raha muutub kriisiolukorras kallimaks. Laenude pankrotistumise tõenäosus on kasvanud, likviidsus on muutumas järjest hinnalisemaks (vaadake kasvõi swap-i hindasid) ja (aktsia)turgudel on häid investeerimisvõimalusi iga päevaga rohkem ehk kapitali alternatiivkulu on samuti suurenemas.

Näiteks Mintoses on netointressid buybackiga laenudel tõusnud 20%-ni. Kaasa arvatud suhteliselt tugevatel laenukontoritel nagu Mogo ja Varks (Finko grupi garantiiga, millel oli €86m laenuportfelli juures 2019 puhaskasum €17.6m), kes veel paar kuud tagasi maksid samasuguste laenude eest vastavalt 10% ja 12%. Järelturult on võimalik saada omakorda oluliselt kõrgemat tootlust, kuna suur osa investoreid üritab paaniliselt laevalt lahkuda. Loomulikult on igal platvormil riskid erinevad ja raha nõudlust-pakkumist mõjutavad erinevad tegurid, aga selline on hetkeolukord konkureerivatel platvormidel.

Minul oleks küll vaba likviidsust mida turule (teistest platvormidest üle) tuua, aga kõrgendatud riskide valguses ma täna kindlasti madalamate netointressidega ei lepiks, sest lähtun riskiga korrigeeritud tootluse ootusest ja pigem suurendaksin sel juhul portfelli likviidsust. Pikemate laenude puhul oleks minu jaoks 30% max intressimäär ja 20% vahendustasu sobiv, 25%-30% vahendustasu puhul ei oleks netointressimäär pikkadel laenudel enam piisav ja paneksin investeerimisseadistused pausile ning pigem suunaksin raha praeguses olukorras mujale. Loomulikult olen mina küll ainult üks turuosaleja ja olulist rolli siinses rahaturu tasakaalus ei mängi, aga usun et päris paljud võivad olla täna sarnases olukorras ja mõelda analoogselt. Lõppkokkuvõttes huvitab investorit eelkõige netotootlus.

Maksepuhkus eriolukorra ja majandussurutise perioodil (nt 3+3+3 kuud, olenevalt epideemia ja majanduse arengutest) ning vajadusel laenude restruktureerimine pikema graafikuga on minu meelest väga mõistlik. Samas võiks sarnaselt pangalaenudele maksepuhkus puudutada põhiosamakseid ning intressimaksed võiksid jätkuda. See tagaks selle, et inimesed võtaksid maksepuhkust ikkagi vastavalt vajadusele, mitte tasuta laenu eesmärgil.
Madis1512
Madis1512
Kõik arvamused on teretulnud. Üritame võimalikult kiirest valmis saada maksepuhkuse. Midagi muud hetkel otsustatud ei ole.
OR
arne
Swedbank sai eile nupu valmis. Valikus on 6k/12k ning maksma peaks ainult intressi. Laenu saab edasi lükata ainult mitte võlgades olevaid laene. Otsustavad 5 tp jooksul peale avalduse esitamist, kas on nõus sellega. Lepingu muutmisega kulusid laenajale ei kaasne.
kindlus
Viimase 10 päeva statistika näitab, et raha laekunud on 30-50% vähem kui normaalne oleks. Hapuks kisub nagu oligi arvata.
Ma nende punaste laenude müümisega väga ei kiirustaks.
peeter82
peeter82
10 päeva on ju konkreetne periood. Kumba ta sulle siis näitab, 30% või 50%? Ja mis see normaalne oleks? Minul igatahes on osamaksete ja laekumiste vahe umbes täpselt 2% laekumiste kahjuks. Kui laekumiste alt välja korjata sundmüügid ja ennetähtaegselt tagastatud laenud, siis see % mõnevõrra kasvab kindlasti, aga mitte 30-50-ni.
vivaldi
Et asi selge oleks, siis korjasin sundmüügid ja ennetähtaegsed laenud välja ja sain vaheks 18% laekumiste kahjuks. Arvestades seda, et kuu teises pooles alati kollaste arv kasvab ja esimeses pooles kahaneb, siis pakuks kuu keskmiseks u. 10-15% vahet laekumiste kahjuks. Kui normaalne see kellegi jaoks on, otsustagu ise.
vivaldi
See 30-50% vähem laekumisi on hinnanguline.
Vaatan oma konto esilehel 10 viimase päeva laekumisi.
Tavaliselt mul laekub kuuga 600-900 EUR. Ja laekub üldjuhul kõvasti rohkem kui oli “osamaksete” ennustus, sest inimesed maksavad laene kiiremini tagasi. Samuti laekub punaste müügist.
Nüüd viimase 10 päevaga on laekunud ca 120 EUR ja see number on väiksem kui ennustatud osamaksete summa - mis on väga ebatavaline. Kuu lõpus on mul tavaliselt laekumisi tunduvalt rohkem kui kuu alguses. Märtsikuu lõpp on eriliselt lahja.
peeter82
peeter82
Viimase 10 päeva statistika näitab, et raha laekunud on 30-50% vähem kui normaalne oleks. Hapuks kisub nagu oligi arvata. Ma nende punaste laenude müümisega väga ei kiirustaks.

Mulle tundub, et statistika lehega on mingi probleem. 2-3 päeva ei ole näiteks intressi number muutunud.
pizniz
pizniz
Me uurime seda.
OR
arne
Loan amount:
Loan period:

Repayment:

Get an offer within few minutes!

* This is a representative offer.

Log in