Úver vs. pôžička. Poznáte rozdiel?

Napísané dňa 26.07.2017

Úver vs. pôžička. Poznáte rozdiel?

Množstvo ľudí má stále chaos v terminológii požičiavania peňazí. Úver, pôžička, hypotéka... Všetko je to na jedno kopyto a dá sa v tom ľahko stratiť. Ako spoznáte rozdiel medzi pôžičkou a úverom?

 

V banke pôžičku nehľadajte

Banky ponúkajú úvery. Žiadne pôžičky. V ponuke bánk nájdete úvery rôzneho typu pre rôzne účely, ktoré získate za rôznych podmienok. Najčastejšie si ľudia berú hypotekárne a spotrebné úvery, no obľúbené je aj refinancovanie starších úverov. Po novom je však hypotekárny trh dosť komplikovaný. NBS zaviedla od 1. 3. 2017 nové opatrenia, ktoré výrazne obmedzujú vašu šancu pre získanie požadovaného hypotekárneho úveru.

 

Nebankové spoločnosti vám spoľahlivo požičajú

Peniaze poskytnuté v nebankovej spoločnosti označujeme pojmom pôžička. Prostriedky môžete mať na účte v podstate okamžite. Nebankovky vám môžu ponúknuť niekoľko rôznych typov pôžičiek – bezúčelové, pôžičky bez dokladovania príjmu, SMS pôžičky, pôžičky do výplaty, kolektívne pôžičky... Nájsť si vyhovujúcu je jednoduché a nikto vás neodbije a nezamietne vašu požiadavku, ako sa to môže stať v banke.

 

Hľadáte výhody?

Pri SMS pôžičke máte peniaze na účte v podstate okamžite. Pred požičaním v nebankovke vás nečaká zdĺhavý proces overovania príjmov a výdavkov vo vašej domácnosti. Keď niekto potrebuje peniaze, nemôže si dovoliť strácať čas so zbytočnou byrokraciou.

Kolektívne pôžičky sú obľúbené najmä v západnom svete a svoje miesto nachádzajú aj na Slovensku. Práve tento typ pôžičiek je z ponuky nebankových spoločností v súčasnosti najobľúbenejší a vytvára serióznu konkurenciu všetkým bankám.

Nebojte sa neosobného kontaktu s nepríjemným bankárom, ktorý s vami odmerane komunikuje prostredníctvom telefónu alebo mailu. Pri pôžičke cez Finzo vám žiadny inštitucionálny proces nepokazí deň. Peniaze poskytujú ľudia, ktorí vám chcú pomôcť.

 

Požičajte si ešte dnes

Stále váhate? Vyskúšajte si pôžičku cez Finzo ešte dnes a objavte čaro kolektívnych pôžičiek bez zbytočných prieťahov zo strany bankových inštitúcií. Použite peniaze okamžite a nečakajte na úver, ktorý vám v konečnom dôsledku aj tak nemusia schváliť.

Prihlásiť