Kedy a ako vám dokáže pomôcť refinancovanie úveru

Napísané dňa 04.10.2017

Kedy a ako vám dokáže pomôcť refinancovanie úveru

Nie je celkom nevídaným javom, že ľudia si požičajú a po čase nie sú so splátkami spokojní, pretože si uvedomia, že inde by to bolo možno výhodnejšie. Netreba sa však ľutovať a premýšľať, čo by bolo, keby. Aj na túto situáciu existuje riešenie a je ním refinancovanie. O čo teda ide a ako funguje?

K refinancovaniu alebo inak aj konsolidácii sa ľudia uchyľujú z viacerých príčin. Tak napríklad:

- príliš vysoké splátky na aktuálnej pôžičke,

- možnosť získať lepšie podmienky,

- neschopnosť v súčasnosti splácať načas,

- nespokojnosť so súčasnou bankou či nebankovou inštitúciou.

 

Ako to vlastne funguje?

Niektorí sa domnievajú, že refinancovať sa dá len v prípade, ak majú viac úverov naraz a jednoducho nestíhajú so splátkami. To je však omyl. Refinancovať môžete aj v prípade, že máte iba jeden úver a jednoducho nie ste spokojní s vašou súčasnou bankou, pretože vám napríklad neponúka možnosť splatiť úver či hypotéku predčasne.

Samozrejme, refinancovanie sa opláca aj ak čerpáte viacero pôžičiek. Vďaka nemu si môžete všetky pôžičky zlúčiť do jedného úveru s výhodnejším úrokom a pohodlne splácať.

 

Refinancovať sa dá aj s Finzo

Viete, že so splátkami máte problém a bojíte sa, že tú ďalšiu premeškáte a budú vás tak čakať úroky z omeškania. Prečo čakať na túto situáciu, keď sa môžete problémom jednoducho vyhnúť? Skúste to napríklad aj u nás vo Finzo.

Predstavte si, že ste si na jeden mesiac požičali určitú sumu peňazí od nebankovej inštitúcie, avšak nedokážete ju celú splatiť naraz v požadovanom termíne. Kontaktujete Finzo, to od vás pôžičku prevezme a vďaka dobe splácania, ktorá je u nás nastavená na 2 roky, si splátky rozložíte na menšie a tak, aby ste s ich splácaním nemali problém. Získate tak nižšie mesačné splátky a tiež dlhšie obdobie na splatenie pôžičky.

Neodkladajte riešenia vašich problémov. Ak viete, že so splátkami máte alebo budete mať problém, vyhnite sa tomu. Ušetrite si ďalšie starosti spojené s úrokmi z omeškania. Pri refinancovaní sa však držte jedného pravidla. Ešte predtým, ako sa zaviažete ďalšej banke či nebankovej inštitúcii, dôkladne si prezrite ponuku viacerých z nich. A vyberte si pre vás to najvýhodnejšie. Nech vám to na druhý raz naozaj vyjde.

Prihlásiť