• info@finzo.sk
  • |
  • 0903 960 069
vivaldi
Tagatise realiseerib vajadusel siis juba inkasso.
Ja maksab investoritele ~40-50% laenujäägist?
Ma olen kuulnud juhtumitest, kus tagatise väärtus peab laenusummast suurem olema.
dubow
Tõsi, kui tagatisega laenud lähevad lepingu järgi enne üle kui tagatise realiseerimiseni jõutakse siis puudub motivatsioon intressiga alla 20% investeerida.
Kokkuvõttes puudub tagatisel investori jaoks väärtus, kui sellega ei ole tagatud vähemalt laenu põhiosa(100%). Tuleb arvestada isegi tagatise korral raha reaalse laekumiseni kuluvat aega, mis võib venida vaatamata tagatise olemasolule paari aastani.
ipc
vivaldi
minu arvates ei ole see üldse rumal küsimus. mis mõte on tagatisel kui laenu pankrotistumisel ma ikka ainult 60-70% põhiosast tagasi saan. tagatis tähendabki seda et kui laen pankrotistub läheb tagatis müüki ja ma saan kogu oma raha tagasi eeldusel et tagatis on ikka õieti hinnatud.
mander1983
Jah, siin keskkonnas on tagatisel ainult see mõte, et ta peaks põhimõtteliselt distsiplineerima laenajat. Kes see ikka tahab oma kinnisvarast ilma jääda. Ehk siis tagatisega laenajad maksavad suurema tõenäosusega oma laenu ära.
vivaldi
arne
Minul tekkis üks mõte/küsimus. Hüpoteek on mitteaktsessoorne pant ning laenajatele on välja pakutud, et lepitakse kokku limiit, seatakse hüpoteek ning peale hüpoteegi seadmist võib limiidi piires võtta mitu laenu. Oletame ei laenuvõtja on 10 000 eurose limiidi piires võtnud neli 2500 eurost laenu. 1 laenudest on 100 päeva viivises aga teised kolm on nn graafikus. Mis sellisel juhul toimuma hakkab. Kas müüakse kõik laenud või ainult see mis viivises. Mis hüpoteegist saab, kuidas seda jagatakse. Kas loovutatava nõude osas seatakse madalamale järjekohale uus hüpoteek või loovutatakse vana hüpoteek inkassole ja seatakse madalamale järjekohale uus hüpoteek? Viimane pole jälle Omaraha ja investorite huvides.
Eesmärk oli avalikult õigusteadmistega kolleegide mõtteid kuulda. Huvitav pähkel mu meelest?
VincentVega
VincentVega
Ma arvan, et olukorda kus üks laen on 100 päeva viivises ja teised kolm laenu on graafikus ei eksisteeri.

NB raha kantakse portaali ju ühele kontole ning süsteem jagab laekunud raha sissenõutavaks muutunud maksete katteks ära.
ipc
ipc
Ma arvan, et olukorda kus üks laen on 100 päeva viivises ja teised kolm laenu on graafikus ei eksisteeri.

Praktikas on see vähetõenäoline, kuid teoreetiliselt siiski õnnestub. Näiteks nii, et üks võlg müüakse ära aga teist hakatakse siis kohe maksma ja jääb müümata.
Omaraha.ee
arne
VincentVega
…Oletame ei laenuvõtja on 10 000 eurose limiidi piires võtnud neli 2500 eurost laenu. 1 laenudest on 100 päeva viivises aga teised kolm on nn graafikus. Mis sellisel juhul toimuma hakkab. Kas müüakse kõik laenud või ainult see mis viivises. Mis hüpoteegist saab, kuidas seda jagatakse. ..

Saan aru, et see teema ei olnud meile närimiseks, kuid vastan siiski. Meie juristid (OR ja inkasso) siin problemi ei näe. Üht-teist tuleb sellise olukorra tekkimisel ehk kokku leppida, aga küll siis lepitakse. Juriidilist probleemi, et nii justkui ei saaks teha, siin ei ole.
Omaraha.ee
arne
arne
Tänan vastuse eest. Mõte oli tõesti laiemalt arutada, sest kaasus oli minu meelest huvitav. Nõustun sellega, et kokkulepete saavutamisel on lahendatavad ka kõige ekstraordinaarsemad kaasused.
VincentVega
Loan amount:
Loan period:

Repayment:

Get an offer within few minutes!

* This is a representative offer.

Log in