Ako splácať online pôžičku ako hodinky

Written on 13.01.2016

Ako splácať online pôžičku ako hodinky

Splácanie. Nie veľmi príjemné slovo. Ak chcete za svoj dlh zaplatiť čo najmenej, mali by ste si osvojiť niekoľko zásad, ktoré vás budú hnať, aby ste boli dochvíľni – ako hodinky.

Ak sa s niečím oneskoríte, či už je to s platbou zdravotného poistenia, odvodov, alebo elektriny, je pravdepodobné, že budete platiť úroky z omeškania. Preto je v záujme aj vás, aj danej spoločnosti, aby ste boli disciplinovaní. Poďme sa pozrieť na princípy, ktoré vás ochránia pred stavom, keď „oheň visí na streche” a dá sa ho len ťažko uhasiť. 

Dôkladne plánujte

Pred žiadosťou o úver zvážte nielen svoju súčasnú situáciu, ale aj možné riziká, ktoré sa spájajú s vašimi financiami do budúcna. Ak už teraz predpokladáte, že o pár mesiacov prídete o prácu, pripravte si záložný plán. Koľko by ste zvládali splácať, keby ste naozaj prišli o zamestnanie? Analyzujte a kalkulujte, najlepšie s manželom/manželkou. V dvojici to predsa ide lepšie, no a zároveň je dobré, keď vaša polovička tuší, čo „máte za lubom”. 

Vytvorte si pravidelnú platbu alebo pripomienku

Je časté, že ľudia na svoje povinnosti jednoducho zabudnú. Práca, domácnosť, deti – času je málo a povinností ako za vagón. Aby ste tento vagón zbavili záťaže, plánujte si každý deň, týždeň i mesiac. Určte si veci, ktoré máte spraviť.

Na veľmi dôležité udalosti, stretnutia či platby si vytvorte pripomienku. Samozrejme, nie je novinkou vytvoriť si na účte trvalý príkaz, ktorý za vás spraví platbu automaticky. Ak nepreferujete tento spôsob, pripomienka v mobile vás ubezpečí, že ešte stále nie je neskoro.

Bič na mesačné míňanie

Mesačný budget by mal byť alfou a omegou. Zapisujte si všetky výdavky, ktoré máte. Iba vtedy, keď budete mať prehľad o prichádzajúcich a odchádzajúcich platbách, môžete splácať bez úrokov. Keď prekročíte svoj mesačný limit, zistite prečo. Kúpili ste si niečo, čo ste nevyhnutne potrebovali alebo to bola hlúposť? Ak prekročíte stanovenú sumu, dajte si malý trest. Mieru trestu nepreháňajte, mal by byť iba symbolom toho, aby ste sa polepšili v splácaní. :)

Kontrolujte stav svojej online pôžičky

Ak si uzatvoríte pôžičku moderným spôsobom, a to online, máte k dispozícii účet, kde nájdete prehľad svojich pôžičiek. Uvidíte, kedy má odísť ďalšia splátka aj to, kedy má byť celý dlh splatený. Majte na pamäti aj túto pomôcku – veď pri počítači trávite celé dni, tak prečo raz za 2 týždne nenahliadnuť do svojho online účtu?

Na našej stránke Finzo.sk si môžete požičať online od 200 do 1500 eur. Ak sa vám aj stane, že nebudete dochvíľni ako hodinky, vždy nám to dajte vopred vedieť. Ceníme si férový prístup, a preto sa s vami dohodneme na splátkovom kalendári. 

online pôžička

Log in